Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
witam murki. mam nietypowy problem. pacjent to stary lapek z win7. po formacie tego systemu nie mogę otworzyć większości stron. jakiś problem z certyfikatami ssl. błąd net::errcertauthority_invalid w przeglądarce. wujek google niestety nie pomógł gdyż zostały zastosowane wszystkie porady z pierwszych kilku wyników typu: zmiana daty, wyłączenie antywira/zapory. windows update niestety nie działa (pewnie z tego samego powodu nie łączy z serwerem) jedyne co mi przychodzi do głowy to zbyt stary system w stosunku do przeglądarki? lub zakończenie wsparcia dla win7 które miało miejsce bodajże w 2020. ktoś spotkał się z czymś podobnym?
#informatyka
#interne
#ssl
#komput
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cilthal: masz podejrzenia czemu to tak nagle sie #!$%@?? przez okolo 2 lata chodzilo wszystko okej. dopiero po formacie na czystym systemie takie cyrki. jutro zrobię jak napisałeś. można wtedy spokojnie się logować do banków itp?
@kapitan_pazur: podejrzewam, że wcześniej pobrało ci aktualizację a teraz po prostu nie chce to zaskoczyć. Kiedyś na jakiejś Viście miałem podobnie, wtedy ten patent pomógł miałem do tego gotowy skrypt, teraz nie znajdę, zresztą pewnie już by nie działał.