Wpis z mikrobloga

"Kompromis aborcyjny"? #!$%@?, a nie kompromis. Prawo, które obowiązywało dotychczas, było bardzo radykalne. Teraz jest po prostu trochę bardziej radykalne. Jak słusznie zauważył najlepszy.czas (insta), od ustanowienia "kompromisu" mówi się o nim jako o czymś "pośrodku". W tym dyskursie skrajności to:
- całkowity zakaz aborcji
vs
- prawo do aborcji w każdej sytuacji.
To jest ogromny błąd w rozumowaniu. PRAWDZIWE SKRAJNOŚCI TO: CAŁKOWITY ZAKAZ ABORCJI VS NAKAZ USUNIĘCIA CIĄŻY. To jest skrajność!! Polityka jednego dziecka w Chinach - to było skrajne rozwiązanie! A nie danie kobiecie możliwości zdecydowania, czy chce być w ciąży. Załączam bardzo sugestywną ilustrację również autorstwa najlepszy.czas (insta).
#aborcja #ciaza
anecia889 - "Kompromis aborcyjny"? #!$%@?, a nie kompromis. Prawo, które obowiązywało...

źródło: comment_1612725856xn5gcdnUbBW5WLJniBFEVE.jpg

Pobierz
  • 255
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie byłoby go tam, gdyby rodzice potrafili zastosować antykoncepcję. Serio, w XXI wieku zaliczyć wpadkę to trzeba być ciężkim debilem.


@ciemnienie: Pozwól, że poprawię

Serio, w XXI w. nie wiedzieć, że antykoncepcja może być nieskuteczna, albo, że antykoncepcja nie chroni przed poważnymi wadami płodu to trzeba być ciężkim debilem
  • Odpowiedz
@anecia889: A czemu nie przesunąć granicy do dwunastego tygodnia życia? Przecież taki noworodek nic nie rozumie, nie przeżyje sam, powinno się móc przerwać jego dalszy rozwój, skoro i tak jest uzależniony od innych organizmów.


@wojtas_mks: Poziom szkolnictwa w Polsce puka w dno od spodu, jeśli są ludzie, którzy piszą takie argumenty. Sztuka prowadzenia dyskusji i argumentacji widzę że w Polsce umarła całkiem :<
  • Odpowiedz
@anecia889: Ok, ale facet powinien na etapie wczesnego zarodka móc zdecydować czy chce być ojcem, jeżeli ciąża jest niechciana, a matka chce zachować płód.
  • Odpowiedz
@performance_artist: WOW.
mam sporo pytań xD
"a nie refundowana na nfz bo julka nie potrafi pić alkoholu" - rozwiniesz? co ma aborcja do picia alkoholu?
"beciak" to od tego waszego słynnego beta bankomatu, jak rozumiem? xD
czemu ma nie zaakceptować dziecka? że to nie jego? w ogóle chodzi o dziecko? jeśli tak, czemu ono istnieje, skoro wcześniej była mowa o aborcji?
czy twój strumień świadomości miał przedstawić sytuację, że zamężna
  • Odpowiedz
@performance_artist: no jest możliwa taka sytuacja jak i wiele, wiele innych, można napisać miliony scenariuszy, ale czemu akurat taką zakładasz? wydaje ci się, że laski serio nie ruchaja się na prawo i lewo tylko ze strachu przed ciążą?
  • Odpowiedz
@Furiat: Musialbys sie dowiedziec o bardzo bolesnych menstruacjach, o wplywie hormonow na psychike, o tym, jak tabletki hormonalne to reguluja, o ich wplywie na inne czesci organizmi (np. bol piersi), musialbys do tego byc w jakimkolwiek zwiazku z kobieta. Lub musialbys miec kolezanke singielke, ktora bierze hormony, a sie „nie rucha”. Obie rzeczy w twoim przypadku sa absolutnie wykluczone, spierdzie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@prawa_reka_sorosa: No jak chcesz prosta odpowiedź to tez wybrałbym dziesięciolatka. Ale wciąż ta sytuacja nijak nie odnosi się do tego czym jest aborcja w warunkach braku konieczności jej przeprowadzenia.
  • Odpowiedz
@martwykotek: ale co ty do mnie piszesz xd O antykoncepcji już się wypowiedziałam - stosowanie kilku metod jednocześnie uchroni przed ciąża, każdego kto bardzo nie chce dziecka. Co mają wady płodu do tego wszystkiego, skoro popieram przerwanie ciąży z tego powodu? Nie popieram tylko aborcji na życzenie fundowanej z państwowej kiesy.
  • Odpowiedz
@onuceSzatana: Nie zamierzam odnosić sie do zarzutu o ruchaniu bo to absurd. Natomiast mowię w ciemno ze mam więcej kasy od ciebie a na wykopie jest zdjęcie mojego auta za 200k. Wiec nie bedzie mi obsrany biedak z lewicy zarzucać bycia przegrywem i brak ruchania. Zamknij mordę i Walcz o social
  • Odpowiedz
No jak chcesz prosta odpowiedź to tez wybrałbym dziesięciolatka.


@broczapa: Bardzo mnie to cieszy, skoro możemy się zgodzić co do tego że uratowanie 10 latka jest ważniejsze od zlepku komórek, to możesz teraz zastosować to samo wobec kobiet w ciąży. Życie i zdrowie dorosłej kobiety jest ważniejsze od płodu, który się w niej znajduje.
  • Odpowiedz