Wpis z mikrobloga

Dlaczego NIKT nie raczy ruszyć dalszych prac nad klonowaniem ludzi prócz Chin? Cojones za małe? Jakąś tam owieczkę Dolly, pożyła 7-8 lat i zabili. Wielcy NAUKOWCY. PHI! XD

No to może czas na człowieka, może odkryjemy telekinezę albo transfer jaźni do sklonowanego ciała, albo inne ciekawe rzeczy lub inne cudo ale EU i USA nie bo nie.

Ja wiedziałem że pewne technologie są celowo hamowane.

#takaprawda #nauka #medycyna #biologia #chiny #scifi
  • 12
Ja wiedziałem że pewne technologie są celowo hamowane.


@CarlVonVogel: Badania dzielimy na opłacalne i nieopłacalne. Te pierwsze się robi, tych drugich nie.

Przyczyny nieopłacalności mogą być różne - czasem po prostu nie ma tyle środków aby je przeprowadzić, czasem brak pomysłu jak można dane ewentualne odkrycie zagospodarować aby odnieść z tego korzyść finansową, polityczną albo z zakresu inżynierii społecznej, a czasem koszty pozafinansowe (np. protesty społeczne, potępienie na arenie międzynarodowej, groźba
@PrzetunelowanyElektron: a w pysk chcesz? Umie czytać? Kot czy pies nie przekaże doznań psychicznych i fizycznych. Sklonować człowieka to jak bliźnięta jednojajowe choć poziom wyżej. Ale z tego co widzę to jedynie albo na organy, niewolników bo o modyfikacji aby zatrzymać polimery w chromosomach i się nie starzeć albo przeszczepy jaźni lub wgranie osobowości do maszyny nie ma co liczyć na razie a szkoda.
@CarlVonVogel: Pierwszy protokół dodatkowy do Konwencji o prawach człowieka i biomedycynie otwarty do podpisu w Paryżu 12 stycznia 1998 r., obowiązujący od 1 marca 2001 r. zabrania klonowania istot ludzkich

Więc oficjalnie nikt nie może prowadzić takich badań, a jak prowadzą nieoficjalnie to wykopki będą ostatnimi osobami które się o tym dowiedza.