Wpis z mikrobloga

#insurgency #fps #gry #steam #csgo

Hej, jak zawsze się rozpisałem, to co ważne(pytania), pogrubiłem, dzięki

są teraz na Steamie 3 dni za darmo Sandstorm Insurgency (już się chyba kończy)
pograłem w strzelnicę, sporo broni, na pierwszy rzut oka taka prosta, ale jednocześnie trochę bardziej realistyczna(trzeba przytrzymać guzik przeładowania by zobaczyć ile mniej więcej zostało amunicji, nie pokazuje ile dokładnie, jak w "prawdziwym życiu", mam 5 magazynków i jak przeładuję, to kule magicznie nie przechodzą do następnego magazynka, tylko zostaje nam pół pusty magazynek, jak mamy nerwicę przeładowywania co chwila, to zaraz zostanie nam 5 pół pustych magazynków, przeładowanie trwa długo, chyba że klikniemy dwa razy R i zrobimy przeładowanie taktyczne(szybsze), to tracimy resztę kul bo wyrzucamy magazynek na ziemię.... lubię takie drobne elementy poprawiające realność.
Jest też tak, ze nie przeładowuje się automatycznie: słychać klik i trzeba przeładować, grałem przeciw botom, nawet sprytne jak na boty, flankują, używają dymu.
Ciekawe jest granie w nocy: albo włączymy nocną wizję, albo musimy się wgapiać w słabo oświetlone mapy, jak używamy nocnej wizji, to źródła światła nas oślepiają, boty coś tam podpalają, wysadzają, by oślepić, więc musimy co chwila decydować jak obserwować otoczenie. Problem tez z laserem IR(widocznym tylko w noktowizorze), gdy nie celujemy jest ok, pozwala szybko trafić kogoś baz celowania, ale jak już patrzymy przez optykę, to trochę za mocno świeci i oślepia, trzeba co chwila przełączać, plus pewnie jak się gra przeciw innym graczom, to na bank widzą nasz laser w ich noktowizorze(ogólnie laser to specyficzny "pomocnik", podobno w Rainbow Six niektórzy gracze potrafią wypatrzeć gdzie się skrada przeciwnik po kropce lasera)
Niestety mam mało czasu, nie miałem jeszcze okazji pograć z żywymi ludźmi, szukam czegoś do prostego postrzelania realnymi brońkami, ale gdzie nie ma takiego bydła jak w CS:GO do którego namawiają mnie znajomi, w CS:GO ciągle trafiam na rozdarte mordy ruskich i MEGA #!$%@?ących+prowokujących ala turków, czy innych arabów(kolega co dużo gra mówi że nasi rodacy równie dobrzy, choć jeszcze nie trafiłem, bo nie mogę grać długo z tymi chałapami)

Gra jest teraz po 60zł, darmowe granie kończy się za jeden dzień i 22h(jeśli liczę tka jak oni, to za dwa dni).
Zaraz pogram kilka meczyków vs żywi gracze. Ale ze względu na prace i inne sprawy nie będę miał czasu grać, więc podpytam mirków co mają Insurgency: Sandstorm
Rozumiem że Insurgency: Sandstorm to następca Insurgency i są to dwie rożne gry?(Chodzi mi o to, czy jak będę szukał filmików na YT, to ignorować te o Insurgency)
Czy w czasie, gdy nie ma darmowych dni tak samo szybko znajduje się mecz? Ping mam 30-50(internet mobilny, ale stabilny), czasem mam koło 100, ale to pewnie przez to że mam zaznaczone serwery z całego świata, straty pakietów też nie ma, ale są czasem przeskoki botów, jak ze stabilnością?

Ogólnie gra się nie nudzi/jest wspierana/ma spora bazę graczy? Co do graczy, jak z toksycznością? Są jakieś polskie Discordy/grupki do pogrania bez spinki, gdzie nie pogonią zgreda/powolniaka?
Może polecicie gry w tym stylu, trochę bardziej skomplikowane/realistyczne/rozbudowane niż CS:GO(broń boże nie mówię że CS:GO jest zła, ot nie mój klimat do końca), inne gry tego typu, ale nie powodujące zawału i niewymagające uczenia się książki z metą /zasadami jak Escape From Tarkov(plus nie będące Battle Royale, to odkrywam równolegle).

Dzięki i pozdrawiam.

PS, tam postacie krzyczą i mówią z arabskim/bliskowschodnim akcentem, tam chyba nie ma historii/kampanii? To po prostu gra osadzona w tamtych klimatach, jak inne są powiedzmy u ruskich, typu Escape From Tarkov?
RabarbarDwurolexowy - #insurgency #fps #gry #steam #csgo 

Hej, jak zawsze się rozp...

źródło: comment_1612644538tFFrVodeCL1yFvYSryHBfH.jpg

Pobierz
  • 4
@Pafciok: Niska toksyczność jest dla mnie ważna, za stary jestem na gówniarzy drących ryja/ zaśmiecających czat, chcę sobie na spokojnie pyknąć kilka meczyków po pracy. Myślę że za 60zł to nawet jak mi nie podejdzie, to nie jak za CODa 300/400 utopione;) Dzięki