Wpis z mikrobloga

Ja również dołączam do otwierania sezonu 2021 :)
Zasiałem 25 odmian papryk (30.01.2021):
-Bhut Jolokia White
-Bhut Jolokia Chocolate
-Bhut Jolokia Peach
-Carolina Reaper Red
-Carolina Reaper Chocolate
-Carolina Reaper Brown
-Dragons Breath
-Trinidad Moruga Red
-7 Pot Bubblegum Red
-Okrasny Zvonek
-Habanero Orange
-Habanero Red
-Habanero Limon
-Habanero Chocolate
-Scotch Bonnet Red
-Scotch Bonnet Yellow
-Aji White Fantasy
-Aji Amarillo
-Aji Lemon Drop
-Jalapeno
-Tabasco
-Serrane
-Siberian House
-Biquinho Red
-Cayenne Long Joe

Do tego:
-Drzewko Truskawkowe
-Truskawka
-Pomidor Karłowy
-Pomidor Wysoki
-Poziomki
-Szczypiorek
-Szczypiorek Czosnkowy
-Mięta
-Rukola
-Pomidor Cherry
-Koperek
-Tulipan xd

Łącznie poszło około 500 nasion papryk zasianych do ~250 slotów na tacach.
To mój drugi sezon, więc mam nadzieję na mniejszą ilość pomyłek. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Całość posiana w mini szklarni 120x60cm, doświetlane za pomocą:
-Świetlówki fotograficznej 65w 3750lm 5500k firmy Lensso
-Świetlówki fotograficznej 36w 2100lm 5500k firmy Lensso
-żarówki led 11w 1055lm 4000k firmy krzak x2
Wychodzi ~8k lm, powinno wystarczyć do maja.

Po wykiełkowaniu zapewne zrobi się drugi taki zestaw, żeby je pomieścić w dobrych warunkach.
Obecnie utrzymuję około 26-28 stopni wewnątrz szklarenki, a po wykiełkowaniu planuję nieco zmniejszyć temperaturę i obić całość folia spożywczą, żeby poodbijać trochę światło wewnątrz.

Do tego trzymam jeszcze około 30 roślin z ubiegłego sezonu (głównie carolina reaper red i apocalypse chocolate - pancerne odmiany) (przez zimę padły 4, głównie fatali red), trzymane na parapecie oraz spryskane Asahi SL na początku lutego, żeby pobudzić do wzrostu.

To tyle, będę co jakiś czas wrzucał aktualizację, może coś z tego wyrośnie :)

#chili #chilihead #papryczki #ogrodnictwo #domowyogrod #uprawiajzwykopem
Pobierz TransactionReaper - Ja również dołączam do otwierania sezonu 2021 :)
Zasiałem 25 odm...
źródło: comment_1612610492F4h9WXqgxIvz1roTScC4bY.jpg
  • 20
@Jason_Stafford: Raczej gorzej, ale takie żarówki są dużo tańsze a mają bardzo dużo lumenów, miałem takie dwie żarówki do roślin które dawały coś koło 1k lm, a wydałem na nie 100zł, tutaj za 100zł zrobiłem 8k lm. Podpatrzyłem pomysł w mini-blogu na forum chilihead "Borys -2017" - on tam miał takie i dobrze rosły, więc myślę, że będą wystarczające.
@TransactionReaper: Patrz na luxy nie lm, sciagnij sobie light meter na telefon i posprawdzaj w różnych miejscach tej szklarenki jak Ci sie to światło rozchodzi. Folia spożywcza ma imo bardzo mały sens, światła dużo nie odbija i łatwo sie niszczy, więcej #!$%@? sie z tym niż faktycznego działania, kup sobie troche mylaru, dużo tam nie potrzebujesz a będziesz miał na lata

https://www.wiki.haszysz.com/index.php/Materia%C5%82y_do_wy%C5%82o%C5%BCenia_growboxa
@Jason_Stafford: Widzisz, a w tej szklarni niżej jest jakie? Teraz pytanie czy ktoś kto ją prowadzi jest debilem czy może jednak kolorowe lampki to tylko marketing do nabijania kabzy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak, lampy z dobrym doborem barw robią robote ale taka lampa to koszt kilku tysięcy, zwykłe z ikei za 40zł to po prostu badziew do łapania sie na "żarówki do uprawy roślin". W domowej
Pobierz Niewiemja - @Jason_Stafford: Widzisz, a w tej szklarni niżej jest jakie? Teraz pytani...
źródło: comment_1612614170P1ExUPawCq0kBefAFSt3lv.jpg
@Trzezwiejacy_Pijaczyna: Luminova 2750lm 3000k z allegro najbardziej opłacalne imo. Można łączyć barwy w sumie i wziąć jedną ciepłą, jedną zimną ale pod zimnymi rośliny za bardzo sie rozrastają i pędzą do góry, jak dla mnie do takich małych upraw tylko ciepłe