Wpis z mikrobloga

Nadeszła wiekopomna chwila. Po 6 miesiącach przerwy, zabieram się za montaż nowego odcinka To są Chiny
Korzystajac z okazji: Rate my setup
Kąkuter roboczy #apple mini M1 2020 16gb ram, 512 gb ssd + podkładka z dodatkowym 2 tb ssd kingston, dodatkowymi usb c i czytnikami kart, klawka i myszka apple (stare z poprzedniego makintosza)
Monitor #xiaomi mi curved 34", 21:9, 3440x1440, 144hz
Monitory aktywne Microlab 100w
Mikrofon Audiotechnica AT2050
Laptop RedmiBook 2020 #amd Ryzen 7 3700U, 16 gb ram, 512 gb ssd
Tel. roboczy nr.1 #iphone 12 pro max, 512 gb, 6 gb ram
Tel. roboczy nr.2 xiaomi 9 se , 128 gb, 6 gb ram
Papierosy Furongwang sub. smoliste 10 mg, nikotyna 1.0 mg, tlenek wegla 11 mg
Popielniczka ceramiczna z drewniana pokrywka
Lampka Heng Balance usb led 5v
Lampka usb na owady z wirem powietrza
Biurko #ikea LINNMON x2 + metalowy kontener
Zdjecie widoku z okna i setupu z bliska w komentarzach
#tosachiny #pracbaza
LuckyStrike - Nadeszła wiekopomna chwila. Po 6 miesiącach przerwy, zabieram się za mo...

źródło: comment_1612595024dD2AE0afwx9z24lYDSKyAt.jpg

Pobierz
  • 145
  • Odpowiedz
@LuckyStrike: setup może spoko choć płaska klawiatura daje słaby feedback i nie osiągniesz na niej tak dużych prędkości, choć z jedną ścieżką na timeline może ci to niepotrzebne. Myszka macowska z touchpadem jest spoko, ale brak klawiatury numerycznej to montażowe kalectwo. Przy pracy z reżyserem/producentem czy w ogóle drugą osobą, czy do wklepywania w zegar timecode'ów chociażby; do skracania i wydłużania o konkretną długość itd, nie licząc palety skrótów ktore
alaerion - @LuckyStrike: setup może spoko choć płaska klawiatura daje słaby feedback ...

źródło: comment_1612622942QadPrfCTflD57S73BakwiU.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@alaerion: respektirung
Co do mnie to jak pracowalem dla TV na avid to mialem podobna faze ( ͡° ͜ʖ ͡°)....pamietam czasy pracy wedlug "czasow" ktore Pani redaktor miala spisane w zeszycie, pamietam digital betacam i ten przelom jak wszedl xdcam disc...ponad 20gb na jednym i zgrywanie 2,4x czas rzeczywisty...cos pieknego

Obecne, wedlug statystyk, 85℅ moich widzow oglada moje tresci na telefonie komorkowym, na telewizorze mniej niz
  • Odpowiedz
@LuckyStrike hej jestem ciekaw twojego personalnego odczucia. Czy Chiny to przyszłość i Europa/Stany mogą pakować manatki? - jak duża przepaść jest między tymi regionami

Rozważam naukę chińskiego bo może po 10 latach będę umiał się dogadać xD
  • Odpowiedz
@MarceloFerro:
Gdybym nie wiazal przyszlosci z Chinami to nie postawilbym wszystkiego na jedna karte.

Daruj sobie nauke jezyka chinskiego jesli nie masz zamiaru mieszkac w Chinach. Sa miliony Chinczykow mowiacych po angielsku i tysiace mowiacych po polsku.
  • Odpowiedz