Wpis z mikrobloga

Nadeszła wiekopomna chwila. Po 6 miesiącach przerwy, zabieram się za montaż nowego odcinka To są Chiny
Korzystajac z okazji: Rate my setup
Kąkuter roboczy #apple mini M1 2020 16gb ram, 512 gb ssd + podkładka z dodatkowym 2 tb ssd kingston, dodatkowymi usb c i czytnikami kart, klawka i myszka apple (stare z poprzedniego makintosza)
Monitor #xiaomi mi curved 34", 21:9, 3440x1440, 144hz
Monitory aktywne Microlab 100w
Mikrofon Audiotechnica AT2050
Laptop RedmiBook 2020 #amd Ryzen 7 3700U, 16 gb ram, 512 gb ssd
Tel. roboczy nr.1 #iphone 12 pro max, 512 gb, 6 gb ram
Tel. roboczy nr.2 xiaomi 9 se , 128 gb, 6 gb ram
Papierosy Furongwang sub. smoliste 10 mg, nikotyna 1.0 mg, tlenek wegla 11 mg
Popielniczka ceramiczna z drewniana pokrywka
Lampka Heng Balance usb led 5v
Lampka usb na owady z wirem powietrza
Biurko #ikea LINNMON x2 + metalowy kontener
Zdjecie widoku z okna i setupu z bliska w komentarzach
#tosachiny #pracbaza
LuckyStrike - Nadeszła wiekopomna chwila. Po 6 miesiącach przerwy, zabieram się za mo...

źródło: comment_1612595024dD2AE0afwx9z24lYDSKyAt.jpg

Pobierz
  • 145
  • Odpowiedz
@LuckyStrike rozważam zakup tego Xiaomi Mi curved, tylko zastanawiam się jak to jest z otwarciem dwóch okien na nim. Dałbyś może radę podesłać zdjęcie jak masz otwartego na pół ekranu Chroma, a na drugiej połowie Visual Studio Code? ;p Jeśli nie masz VSC, to może być po prostu 2x Chrome, to już mniej więcej będę miał pojęcie jak to wygląda. Z góry dziękuję (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@LuckyStrike jest git, dziękuję :D niestety mam na tyle wąskie biurko że dwa monitory to za dużo, więc chyba faktycznie pójdę w tego mi curved. Nada się do pracy, a po pracy będzie można w coś pograć okazjonalnie
  • Odpowiedz
@LuckyStrike no teraz trochę lepiej obrazuje realny scenariusz ;d kurde, niesamowite jest to, że na drugim końcu świata siedzi człowiek i na moją prośbę pomaga mi w wyborze ekranu, w momencie gdy ja sobie kończę jeść śniadanie xd
  • Odpowiedz
pewno ukradł, bo to pijak a wiadomo że kazdy pijak to złodziej


@LuckyStrike: hehe, bareja, miś, alternatywy4, co mi zrobisz jak mnie złapiesz i inne wspaniałe klasyki polskiego kina. hehe. pozdrowionka
  • Odpowiedz
@Tajgeree17: Przypominam ze po chińsku, Chiny to 中国 - Zhōngguó czyli Państwo Środka. Więc "wai" w 外国人 wài guó rén czyli "obcokrajowiec" nie znaczy gorszy tylko w dosłownym tłumaczeniu "człowiek z zewnetrznego państwa".

Co do poczucia wyższości chińczyków to składa się na to kilka faktów:
Cywilizacja chińska jest obecnie najstarsza nieprzerwanie istniejącą cywilizacja (3500 lat spisanej historii).
Chiny zawsze były najwieksza gospodarka świata co zmieniło się po wojnach opiumowych. Obecnie wracają na tradycyjne pierwsze miejsce a okres po wojnach opiumowych nazywają "wiekiem upokorzenia" który na naszych oczach dobiega końca.
Język chiński jest najpopularniejszym językiem na świecie pod względem
  • Odpowiedz