Wpis z mikrobloga

Statystyki mowia jasno, ze to faceci najczesciej są oprawcami, ale to nie znaczy ze tylko oni.

@Sholder: A kto twierdzi, że tylko? Napisałem wyraznke: statystyka. Nie chcę mi się tłumaczyć, jak ona działa. Czy to, że ludzie częściej umierają, gdy są starzy, niż gdy są młodzi, znaczy, że umierają tylko starcy? Pomyśl.

No ja #!$%@? wrzucanie do jednego wora to glupota.

Tu się zgodzę. Analogicznie, jak wyżej - wrzucanie do jednego
@suluf jakoś w przypadku gwałtów feministki mają gdzieś statystyki policji. Gdy mowa że Polska jest jednym z najbezpieczniejszych krajów dla kobiet też mówią że niedoszacowane.

Statystyki CBOS mówią jasno że skala przemocy domowej wobec kobiet jest taka jak wobec mężczyzn.
@suluf: dobra odpiszę poważnie. Wiesz, są różne sytuacje i możesz trafić na różnych ludzi, jak się uprzesz to trzeba przyjąć zgłoszenie, ale najpierw zostaniesz wyśmiany, kto miał trochę kontaktów z policją ten się w cyrku nie śmieje, ja Ci powiem że jak miałem 18 lat byłem ofiarą przemocy w związku z bardzo agresywną dziewczyną, zawsze się kończyło na tym że ją albo obezwładniałem albo po prostu wychodziłem pokłócony bo nie dało
@Baron_von_Koch: No jest to uogólnienie, które może być krzywdzące, ale nie bierz tego do siebie. To jest bardziej na zasadzie: większość sprawców przemocy to mężczyźni, a nie: większość mężczyzn to sprawcy przemocy. IMHO jeśli ktoś jest w porządku, to dla niego takie stwierdzenie powinno być neutralne, bo jego konkretnie nie dotyczy. Nie jesteś w grupie inicjującej przemoc, więc nie musisz się z tą grupą utożsamiać.

A o problemie trzeba mówić, bo
@janeeyrie: Nadal czemu ma służyć to stwierdzenie. Mogę napisać, że „większość wypadków w ruchu lądowym dotyczy samochodów”. Co nam to daje, to puste słowa. Ważniejsze jest spojrzenie na to co jest faktyczną przyczyną. Czy to wiek aut, a może ich przeważająca ilość czy nawet przeciętna wieku prowadzących.

Łatwo powiedzieć: „nie bierz tego do siebie”, to stwierdzenie, które jest łatwą ucieczką od odpowiedzialności, która jest tak wymagana od mężczyzn na każdym kroku.