Wpis z mikrobloga

@wojteksrz: wyobraz sobie, że masz giełdę i na tej gieldzie ludzie mogą wplacać dolary i wymieniać na tethery(ALE NIE NA ODWRÓT!), i ty ich zapewniasz że wszystko ma pokrycie w twoim koncie w banku, i możesz sobie dopisywac do tabelki dowolna ilosć tetherów i kupowac za nie bitcoiny, a nastepnie sprzedawać je za prawdziwe dolary na innych giełdach, a inni debile musza kupować bitcoin za prawdziwe pieniadze :D
o co chodzi z tetherami?


@wojteksrz: Według tych ludzi tether nie podlega inflacji... Bo pamiętajmy że tethera nie można uzywać poza giełami krypto, nikt go nie akceptuje. Nie kupisz za niego nic poza kryptowalutami. Tether jest tylko na giełdach krypto w tym niewielki rynku.
No i jak ktoś by wytwarzał teher z dupy w miliardach dolarów i wrzucał go w rynek, kupował za niego BTC to według tej elity intelektu zawsze
@wojteksrz: I jak kiedyś spadł vol w 2018 to ludzie tak zaczęli wymieniać tethery na prawdziwe dolary i tak bitfinex im wypłącił 800mln prawdziwych dolarów i spalił 800mln tetherów
Wtedy to była spora część wszystkich tetherów
A jak przez dwa tygodnie bitfinex przenosił konta bankowe do innego banku, to nie można było przez ten czas u nich wpłacać i wypłacać $
I dlatego bez tej furtki USDT <-> USD nagle tether
@wojteksrz: To jest steem dollar. Tu ktoś powiedział. Eeeej to ma być warte 1 USD. No i go drukują sobie codziennie nowe z dupy
I wiesz co? #!$%@? nie zadziałało. Bo nie ma nikogo kto faktycznie wymienia 1 steem dolar na 1 USD :D
Ale widzisz. Niektórzy uważają że tether tak działa. Ktoś robi token którego nie można używać nigdzie poza geiłami krypto, mówi macie go traktować jak 1 USD i
Pobierz plaisant - @wojteksrz: To jest steem dollar. Tu ktoś powiedział. Eeeej to ma być wart...
źródło: comment_1612482633YEGX3WX7Mc27pwgPULmcZJ.jpg
@wojteksrz: DAI jest dobrym przykładem. Tu mamy kontrakt i naprawdę każdy widzi jak działa ten mechanizm. To tak jakbyśmy widzieli każdy obrót na bitfinexie ich konta bankowe i co się dzieje z nimi
Tutaj to widać bo to kontrakt
I widzimy. Jak cena Ethereum spada, to są likwidacje dai. No ale ich nei masz, ktoś je używa. Nie odbierasz ich na siłę. A musisz spalić te DAI. Musisz je zabrać z
Pobierz plaisant - @wojteksrz: DAI jest dobrym przykładem. Tu mamy kontrakt i naprawdę każdy ...
źródło: comment_16124829449vyRaQ1t654OGNoIKRLNX7.jpg
@wojteksrz: #!$%@? USDT są bezużyteczne. Mogę je tylko otrzymać a ja ich nie chcę. Chcę za nie coś kupić chcę DOLARY! Bitfinex nie skupuje. No trudno, sprzedam za 0,9 USD
Itd.
Gdyby byłą nadpodaż bezużytecznego tokenu i nikt go nie wymieniał ci zawsze za prawdziwy dolar to on by nie utrzymał tej ceny.

I te wahania małe widać. Widać że nieraz USDT jest wart np. 1,03 USD albo 0,95 USD
Dlaczego
Pobierz plaisant - @wojteksrz: #!$%@? USDT są bezużyteczne. Mogę je tylko otrzymać a ja ich n...
źródło: comment_1612483381JSucj3z4BP6FS8IDD73RxR.jpg
@wojteksrz: Jak jest zapotrzebowanie na USDT to Bitfinex je wytwarza, ktoś na BITFINEXIE wpłaca prawdziwe dolary i otrzymuje za nie USDT i wypłaca na inne giełdy.
I #!$%@? jeżeli ten machanizm by nie działał. to możesz wmawiać ludziom ile chcesz ale nikt magicznie bezużytecznego tokenu nie bedzie wyceniał tak jak ty mu mówisz że ma wyceniać. Chyba że mu zawsze faktycznie wymienisz.
I naprawdę. Na świecie istnieją mega inteligentni ludzie. Dużo
Pobierz plaisant - @wojteksrz: Jak jest zapotrzebowanie na USDT to Bitfinex je wytwarza, ktoś...
źródło: comment_16124840157JmmbgkdDrONUj6vqI0VDK.jpg
@11262: JAKIE NIE NA ODWRÓT? I takimi właśnie ludźmi jesteście. Pieprzycie co wam się wydaje. Nie macie pojecia i sobie coś wymyślacie. I to ogłaszacie i ludziom ciśniecie ten kita. Brawo #!$%@?. Jesteś społecznym szkodnikiem który rozsiewa dezinformację
Oczywiście że od zawsze odkąd powstał USDT mozesz go na Bitfinexie zamieniać na USD

I nie jest to rynek USDT / USD, tylko na rachunku masz konwersję
Kiedyś w ogóle na bitfinexie nie
Pobierz plaisant - @11262: JAKIE NIE NA ODWRÓT? I takimi właśnie ludźmi jesteście. Pieprzycie...
źródło: comment_1612484331BrRaDs96PzxcZ9bwRbrtzv.jpg