Wpis z mikrobloga

Mam kompetencje, bo w odróżnieniu od szurów opieram się na nauce.


@Phyrexia: NIE masz kompetencji.
To, że tak uważasz, to tylko się TOBIE wydaje.
Nie masz ani wiedzy, ani wykształcenia
  • Odpowiedz
@Phyrexia: Z tego co mi wiadomo to większość biologów uznaje że życie zaczyna się od poczęcia. Tak więc nauka uznaje że aborcja to morderstwo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Phyrexia:

Jeśli chcemy rozmawiać na takie tematy wpierw musimy zdefiniować czym jest człowiek i czy o życiu jednego człowieka może decydować inny człowiek. Oraz czy człowiek ma prawną ochronę życia. W innym przypadku będziemy błądzić.
Jeśli ustalimy, że ludzkie życie powinno podlegać ochronie, co w gruncie rzeczy wydaje się logiczne, to również musimy ustalić, że jeden człowiek nie może decydować o życiu innego człowieka ponieważ w innym wypadku byłoby to sprzeczne z pierwszym argumentem.

Zostaje nam już tylko ustalić czym
  • Odpowiedz
@Rafalek-Pedalek: życie to życie, płód jest faza rozwoju człowieka. Nie znaczy to jednak, że 2-tygodniowa komórka jest osobnym organizmem i może sama o sobie decydować. W innym wypadku in vitro byłoby ludobójstwem, a stosowanie antykoncepcji zapobieganiem życiu.nie idźmy w stronę bliskiego wschodu i ich moralności.
  • Odpowiedz
@Phyrexia:
Jeśli ktoś uważa, że dziecko które poza organizmem matki nie potrafi samo przeżyć, można zabić. To właśnie ta osoba uważa, że takie dziecko nie jest człowiekiem, i nie ma znaczenia jak to będziemy nazywać.
Wtedy też taka osoba musi inaczej nazywać "dziecko które poza organizmem matki nie potrafi samo przeżyć",
ponieważ wg Polskiej konstytucji Art. 38, człowieka zabić nie można i trzeba takiemu tworu nadać inną semantykę, żeby aborcja
  • Odpowiedz
@N3ro20: Nikt tak nie uważa. Twoja ignorancja wynika z nie rozumienia pojęć takich jak "płód" czy "zygota" i używaniem nomenklatury szurów polegającej na celowej manipulacji słownej jak użycie słowa "morderstwo dzieci" jako synonimu aborcji czy samego słowa "dziecko" na określenie zygoty.
  • Odpowiedz
@Phyrexia: to dlaczego facet nie może zadecydować o aborcji?

Baba nie chce dziecka? Aborcja
Chłop nie chce dziecka? G---o możesz nie chciec, masz płacić i nie marudzić
  • Odpowiedz
@Phyrexia: Ale Ty tak uważasz. Sama napisałaś wyżej, że "Dopóki płód nie potrafi sam przeżyć poza łonem matki jest płodem i elementem organizmu kobiety.", a ja wyżej odniosłem się do Twojej definicji, zgodnie z analizą konsekwencji takiego myślenia.
I oczywiście jeżeli nie potrafisz odpowiedzieć merytorycznie do mojego komentarza to musisz atakować mnie ad personam.
  • Odpowiedz
Dlatego nie rozumiem "mężczyzn" uczestniczących w strajku kobiet - dopóki nie przeżyją czegoś takiego, to nie wiedzą o co walczą. No chyba, że to ten typ, który najpierw zapłodni, a potem zmusi do aborcji.


@MysteryMe: Czego dokładnie w ich zachowaniu nie rozumiesz? Do tej pory Ty i Twoja partnerka/dziewczyna/żona mieliście możliwość dokonania aborcji w przypadku, gdy z dużym prawdopodobieństwem płód jest nieodwracalnie ciężko upośledzony. Obecnie takiej możliwości w takich przypadkach
  • Odpowiedz
Płód =/= dziecko


@Phyrexia: w aborcji prawnej facet zrzeka się płodu. To, że będzie z niego potem dziecko to już kwestia działania organizmu kobiety, więc to ona powinna odpowiadać za dziecko.

Więc jeśli płód jest tylko kobiety, to dziecko też.

Chyba, że wprowadzimy prawo iż kobieta musi płacić odszkodowanie mężczyźnie za aborcję, jeśli ten chciał, żeby dziecko się urodziło.
  • Odpowiedz
Jeśli chcemy rozmawiać na takie tematy wpierw musimy zdefiniować czym jest człowiek i czy o życiu jednego człowieka może decydować inny człowiek. Oraz czy człowiek ma prawną ochronę życia. W innym przypadku będziemy błądzić.

Jeśli ustalimy, że ludzkie życie powinno podlegać ochronie, co w gruncie rzeczy wydaje się logiczne, to również musimy ustalić, że jeden człowiek nie może decydować o życiu innego człowieka ponieważ w innym wypadku byłoby to sprzeczne z pierwszym argumentem.

Zostaje nam już tylko ustalić czym jest człowiek.


@N3ro20: Wkleję mój komentarz z innej
  • Odpowiedz
Płód =/= dziecko


@Phyrexia: jak najbardziej się zgodzę. Natomiast jeżeli kobieta usunie ciążę nawet jeżeli facet chce dziecko wychować to mężczyzna powinien móc się zrzec ojcostwa i alimentów przed narodzinami jeżeli on chce aborcji a kobieta zdecyduje się urodzić.
  • Odpowiedz