Wpis z mikrobloga

Ktoś mi wytłumaczy czemu w kraju, w którym żyje 39 milionów ludzi nie ma żadnej godnej partii, na którą moglibyśmy głosować z czystym sumieniem?
Ludzie młodzi zostali porzuceni, ich przyszłość została zatopiona i z każdym rokiem zbliża się coraz bliżej dna. Żyje w tym kraju tak wile ludzi... i co? Nic.
Jestem zawiedziony, ze jedna z lepszych perspektyw dla młodych ludzi to ucieczka na zachód. Jest mi przykro, ze zachód lepiej dba o uchodźców niż nasz kraj o swoich własnych obywateli, szczególnie tych młodych, którzy są... no właśnie czym są?
  • 9
Nie wiem. Tu musiałoby zmienić się wiele, abym ja, osoba która jest młoda i w pewnym sensie stanowi przyszłość tego ciemnogrodu, był w stanie tu zostać i poprawnie funkcjonować gdy będę już w stanie podjąć decyzje na temat #emigracja. To co aktualnie się dzieje nie daje jakichkolwiek chęci do poprawnego funkcjonowania. Co może zaoferować mi państwo z dykty? Prace w sklepie za 2200 netto z czego 1600 przeznaczę na wynajem kawalerki?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@MagicznyKarolek:
1. Kultura alkoholu i rozrywki
2. Umiejętne sterowanie narracją w mediach prowadzące do podziałów
3. Skuteczne obniżenie jakości edukacji na przestrzeni dekad
4. Wcześniejszy alkoholizm prowadzący do absentyizmu ojców i przez to wychowania dzieci bez symbolu lidera
5. Powielanie obrazu iż nie będzie lepiej
6. Kultura narzekania zamiast robienia
7. Kultura autowiktymizacji
8. Kult martyrologii i wiecznego uciśnięcia przez zaborców
@MagicznyKarolek:
Bo do polityki nie pchają się normalni ludzie, tylko raczej ekstremiści. Nawet jak Ci pierwsi idą to słyszy się o tych drugich bo mają czas i energie na krzyczenie swoich postulatów.
Normalni kandydaci szybko się zniechęcają jak zauważają, że polityka to gówno i trzeba poświęcić godność na uprawianiu polityki bo inaczej niewiele się osiągnie, lub tego nie robią i po prostu nie dostają poparcia.

No i system polityczny niestety promuje