Wpis z mikrobloga

@MZ23: napisałem, że nie chodzi mi o mały rozmiar, można porównywać z 7 calowymi. ;p

Jeszcze przyszło mi do głowy w sumie z niedogodności:
- brak Siri po polsku
- gorsze pisanie na domyślnej klawiaturze po polsku
- brak możliwości instalacji aplikacji spoza sklepu AppStore
  • Odpowiedz
@xandra:

Wątpię, abyś miał takie pliki, do iOS i Androida raczej nie są potrzebne aż tak skomplikowane grafiki przy programowaniu. Chociaż może jesteś grafikiem?

Rzeczy graficzne, które robię dałoby radę zrobić i na kalkulatorze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Rzeczy związane z programowaniem i fotografią(czyli w praktyce często mielenie dużych ilości RAW'ów w terenie, na baterii) już nie.
  • Odpowiedz
Ten #!$%@? na iPhone 7s narzeka, z kim ja tu #!$%@? się kłócę ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@MZ23: ja nie narzekam, moja dziewczyna tak i uważam, że jest to dobry kontrargument na "hurrr iphone 6 chodzi zajebiście"
  • Odpowiedz
@Zelber: Czyli założenie było słuszne. To raz, dwa, nie napisałeś jakiego PC używasz. Dysk w M1 nie jest taki zły, więc to plus niezła wydajność samego procka w tym wypadku jest na plus.
  • Odpowiedz
@KrzysztofMickiewicz: bo kiedyś iPhone był najdroższy, przepłacony i bronił sie optymalizacja tylko. A teraz byle lambadziara kupuje najtańszego iphona mini czy jakoś tak za 3,500 i ma najszybszy procesor i grafikę na rynku. Deklasuje pryszczatych informatyków z otyłością którzy wzięli kredo w vivusie ja super galaxy note za 5k czy tam więcej xD. Do tego tylko iOS postawił sie fb i tylko ta firma jako tako dba o twoja prywatność.
  • Odpowiedz
@Pivoo: apki z poza sklepu, granie na dowolnym emulatorze i robienie zdjęć 16:9?

Jakie te apki z poza sklepu instaluje przeciętny użytkownik telefonu?
Jakie emulatory ? Czy to jest jakiś promil chociaż ? Czy może na palcach jednej reki można ich policzyć ?
Do czego i kto robi zdjęcia 16:9? A jeśli już robi to można zdjęcie zapisać w formacie 16:9 bez żadnego dodatkowego oprogramowania

Daj jakieś konkrety
  • Odpowiedz
@TrzyRazyCztery: apki spoza sklepu - te które przez sklep zostały ocenzurowane. Użytkownicy androida nie są ograniczeni do sklepu play

Emulatory - SNES, play station portable, gamecube, wii, play station 1 z takich popularniejszych. Jak do tego dokupisz sobie pada, twoja komórka zmienia się w Nintendo switcha i możesz na niej ogrywać klasyki.

Zdjęcia 16:9 robią gigantyczna różnice kiedy są wyświetlane na telewizorze. A teraz raczej w taki sposób robi się
  • Odpowiedz
Wszystkie przykłady o których mówisz to jest kilkadziesiąt tysięcy osób?
Ile mamy ocenzurowanych aplikacji w Europie ? Masz jakieś przykładowe apki których użytkownicy iOS nie mogą zainstalować np u nas w Polsce a bardzo by chcieli?
Ile osób kupuje takie pady ?
Rozumiem o czym mówisz ale śmiem twierdzić ze to ostry margines użytkowników. Czemu producent miałby porzucić idee zamkniętego środowiska która ma niewątpliwie sporo plusów żeby zadowolić znikomy procent klientów ?
  • Odpowiedz
1. Ja

2. Ja

3. Ja


@Pivoo: aha i na tej podstawie oceniasz jakoś systemu?

Używając tej logiki, android to system dla debili bo dajesz im możliwość instalowania nie weryfikowanych apek i potem instalują czwartą w tym miesiącu fałszywą aplikacje bankową( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@KrzysztofMickiewicz: Ja tylko żartowałem sobie z logiki zawartej w wypowiedzi tamtego użytkownika. Ja tak wcale nie uważam (zresztą używam też androida wiec pośrednio nazwał bym siebie debilem), uważam natomiast, że nazywanie kogoś debilem, czy jakiekolwiek ocenianie jego inteligencji na podstawie tego jakiego telefonu używa jest mocno słabe.

z Androida trzeba potrafić korzystać

na poziomie zwyklego uzytkownika telefonu nie widze żadnej różnicy

Tak przy okazji poboczne pytanie, co myslisz o esp,
  • Odpowiedz