Wpis z mikrobloga

Mirki na #b2b, czy to prawda że zmiana formy opodatkowania z liniówki na ryczałt może oznaczać problemy z #kredythipoteczny? Wiem że ryczałt znacząco obniża zdolność, ale czy sama zmiana formy opodatkowania jest problemem?
Mój doradca kredytowy uważa że bank może dać odmowę bo nie ma ma historii przychodu/dochodu dla danej formy opodatkowania, ma rację?

#mieszkanie #kredyt #hipoteka #banki
  • 10
  • Odpowiedz
Mój doradca kredytowy uważa że bank może dać odmowę bo nie ma ma historii przychodu/dochodu dla danej formy opodatkowania, ma rację?


@KutangKlan: W niektórych bankach zmiana formy opodatkowania będzie stanowiła problem. W wielu jednak nie będzie to przeszkodą. Jeśli jest to dla Ciebie korzystne podatkowo, a zdolność będzie wystarczająca nawet przy ryczałcie, to możesz zmienić formę opodatkowania. Oczywiście ograniczy to kwotę kredytu oraz liczbę dostępnych banków.
  • Odpowiedz
@KutangKlan pytanie jaki jest sens przechodzenia na ryczałt który jest dość wysoki i wynosi 15%. Nie generujesz obecnie żadnych kosztów lub nie masz pomysłu na to jak mądrze je stworzyć? 15% stałego opodatkowania to dla mnie dość dużo(do niedawna dla IT było to 17%)
  • Odpowiedz
@vxrx Pierwszy podstawowy koszt w każdej działalności to około 1500 zł składki ZUS. Oczywiście każda działalność wiąże się z posiadaniem jakiegoś sprzętu. Jeśli został zakupiony wcześniej można go zamortyzować w firmie, do tego podstawowe koszty takie jak abonament, internet itp. Powiedzmy, że to daje nam łącznie 2000-2500 zł kosztów. Sposobów na koszty które nie są niepotrzebną konsumpcja jest kilka. Przede wszystkim nieruchomości. Jeśli posiadamy jedną w której mieszkamy możemy wyznaczyć do 30%
  • Odpowiedz
@marcpol: Jak bardzo zmiana na ryczałt obniża zdolność kredytową?


@vxrx: To zależy od konkretnego banku i wielu danych. Na przykładzie banku ING przy dochodzie rocznym 120 000 zł, KPiR i podatku liniowym do zdolności zostanie przyjęta kwota 8 300 zł miesięcznie. W przypadku ryczałtu przy przychodzie rocznym 120 000 zł bank przyjmuje 6700 zł do zdolności przy IT, 5300 przy usługach oraz 2800 zł przy branży produkcyjnej. W zależności od
  • Odpowiedz