Wpis z mikrobloga

@Andi129: Konkretnego nie polecę, na allegro kupowałem. Trzymać się trzyma, chociaż przy większym obciążeniu (ubijanie zawartości) po jakimś czasie się rozłazi. Ale jest git
  • Odpowiedz
@Andi129: nie rozpadnie się, jeszcze zależy jakiej jest jakości, ale pomyśl ile ci potrzeba miejsca w kompostowniku.
No ja zrobiłem z palet 1x1x0,8 m i takie trzy, tam gdzie wpadają odpady z domu to na 2 lata starczył, pozostałe zawalone przez jeden sezon.
  • Odpowiedz
@Andi129: Oguem ciężko w tym mieszać ten kompost imo ale rozpaść sie nie powinien. Ale jakbyś to połączył z dzdzownicami kaliforniskimi to miałbyś kompost błyskawicznie + biohumus by leciał od dołu jakbyś dorobił nóżki i jakiś system odprowadzania. Wtedy tylko sie martwić skąd brać wkład żeby miały co żreć
  • Odpowiedz
@walenty-merkel: może mi wytłumaczyć zamiast januszowac? Ostatnie 4 lata mieszkałem w bloku a wcześniej z rodzicami przy gospodarstwie rolnym gdzie takie rzeczy wyrzucało się poprostu na obornik. Dopiero niedawno przeprowadziłem się do swojego domu gdzie będę musiał takie rzeczy jak trawnik ogarniać. Nie mam pojęcia o takich rzeczach jak co się dzieje z trawą w zamkniętym kompostowniku więc mógłbyś wyjaśnić.
  • Odpowiedz
@walenty-merkel: Jaki jest problem z wrzucaniem trawy? Dopóki proporcje węgli i azotów będą w porządku to nie ma opcji nic sie z tym stać. Przez lata używam głównie trawy i do kompostowania i do ściółkowania sporą warstwą. Jak sie jebnie wielką kupe i tym nie rusza w ogóle to rzeczywiście, może gnić od spodu ale to nie wina trawy tylko "użytkownika" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Nie mam pojęcia o takich rzeczach jak co się dzieje z trawą w zamkniętym kompostowniku więc mógłbyś wyjaśnić.


@Andi129: Kompostowanie to butwienie, proces tlenowy. Jak walniesz wielką kupe trawy to sie to wszystko zbije, nie będzie dochodził tam tlen i zacznie gnić - źle. Dlatego kompostem trzeba ruszać żeby sie napowietrzył i przestrzegać proporcji azotów do węgli, najlepiej wrzucanych warstwowo. Warstwa węglowa, warstwa azotowa itd. Fajnie jak są też większe
Niewiemja - > Nie mam pojęcia o takich rzeczach jak co się dzieje z trawą w zamknięty...

źródło: comment_1612293557zYKJlUht7Tx2PRsU6pXQlc.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Andi129: A i jak będziesz do takiego pudła wrzucał kompost to nie zamykaj od góry żeby deszcz mógł tam padać, kompost ma być wilgotny na tyle że jak go weźmiesz w łape i ściszniesz to polecą krople wody. Wtedy sie najszybciej kompostuje, warto podlewać jak susza
  • Odpowiedz