Wpis z mikrobloga

Nawiązując do tego wpisu: https://www.wykop.pl/wpis/54067203/mirasy-mam-nagranie-parkingowki-na-ktorym-widac-re/
Oczywiście #policja była bardzo pomocna: umorzenie ze względu na niewykrycie sprawcy ;) Złożę zażalenie, ale pewnie niewiele to zmieni.
Moja ubezpieczalnia powiedziała, że bez orzeczenia o winie regres z AC będzie cholernie ciężki do uzyskania.
Korzystał ktoś z askMID w celu uzyskania informacji o ubezpieczycielu sprawcy? Ewentualnie może znacie inne sposoby na ustalenie ubezpieczyciela auta z #uk #gb #anglia
#motoryzacja
  • 27
@niebiesko-niebieski: Auto z UK, czyli łatwo ustalić kto jest upoważniony do kierowania (poza wyjątkowymi sytuacjami ubezpieczenie jest na kierowcę)

NIE WIEM KTO KIEROWAŁ, SPRZEDAŁEM AUTO SEBASTIANOWI KOWALSKIEMU


@niebiesko-niebieski: Więc właściciej jest łatwy do ustalenia. Jeśli to ty ściemniasz, szybko wyjdzie że nie dopełniłeś formalności przerejestrowania samochodu. A kara za nie wskazanie kierującego może być większa niż za sam wypadek.
Z tego co piszesz, wygląda że nie masz pojęcia o jeździe
@Maro88z: Z materiałów policji wynika, że nie udało się ustalić sprawcy ;) I właśnie w tym jest problem. Rozmawiałem dzisiaj ze 20 minut ze swoim ubezpieczycielem - wliczając w to dział regresów. Dopóki policja nie ustali sprawcy - uzyskanie regresu od zagranicznego ubezpieczyciela jest cholernie trudne. Nie będę ryzykował utraty zniżek przez porysowany zderzak, lampę i zdarte kilka mm^2 lakieru z nadkola (podkład został).
@Covid2020: Nie próbowałem, ale w sumie
@Portier-Harry_Portier: JEŚLI TO ON KIEROWAŁ, czego nikomu nie udowodnisz. Ty nie rozumiesz, że ustalenie właściciela to nie jest ustalenie sprawcy? Czy nie za bardzo do ciebie dociera ten fakt? Policja opiera się na prawie polskim, działa wg polskich procedur i w tak błahej sprawie nikt nie będzie bawił się w dochodzenia kto gdzie i jak, tym bardziej inne państwo nie podejdzie do tego jak do zabójstwa Kennediego. Mnóstwo cwaniaków jeździ na
@niebiesko-niebieski: Nie wiem, średnio mnie to w tym momencie interesuje. Zwłaszcza, że sprawca jest z GB. Po prostu staram się znaleźć sposób na naprawę auta za pieniądze sprawcy. Mandaty z zagranicznych fotoradarów potrafią dojść do polskich kierowców, więc jak widać jak się chce, to się da.
@niebiesko-niebieski: ale ty masz człowieku milicyjną mentalność, jeszcze nie było przesłuchania właściciela, a ty już wiesz co powie... to na ch**j w ogóle prowadzić wszystkie postępowania, jak z góry założymy że wszyscy będą zasłaniać się niepamięcią, świadkowie 183 kpk, a podejrzani/oskarżeni/obwinieni będą odmawiać odpowiedzi

umarzajmy wszystko z góry jak leci, a w uzasadnieniu "a bo podejrzany i tak się wyłga"

@rzadzu_: pisz zażalenie, nic Cię to nie kosztuje - niestety
@rzadzu_: Każdego średnio to interesuje, a potem jest właśnie takie marudzenie - NO NIC NIE ROBIO A PRZECIEŻ MAM TABLICE. A potem się okazuje, że auto nieprzerejestrowane od 3 lat, w międzyczasie miało je 20 ćpunów, nikt do niczego nie ma umowy, a adresy nabywców nigdy nie były zgodne z prawdą. No ale przecież skoro Łowcy Głów potrafią znaleźć do morderstwa gościa na Cyprze to do zarysowanego zderzaka też powinni potrafić.