Wpis z mikrobloga

Mireczki, trzymajcie mnie, bo ja juz k.. nie wytrzymie. Główna strona wp.pl teraz. Naczelnik zabrał głos na temat restrykcji:

"Apeluję do tych wszystkich, którzy nie chcą przyjąć do wiadomości, że parodniowy sukces w postaci jakiegoś zwiększenia produkcji czy ilości usług, które się sprzedaje, będzie kosztował życie wielu ludzi. I przedłużenie całej sprawy. Tak już zrobiono choćby w Portugalii. W tej chwili tam są kłopoty z wywożeniem zwłok. mówił kilka dni temu Jarosław Kaczyński.


Toć przecież chyba w tej Portugali jest od 3 miesięcy zakaz prowadzenia działalności gospodarczej? Od 6 listopda jest nawet wprowadzony stan wyjątkowy(przynajmniej robią to bardziej zgodnie z prawem, niż my)
https://www.acm.gov.pt/-/covid-19-medidas-orientacoes-e-recomendacoes

I co? Przy obowiązującym tam od 3 miesiecy zamknięciu - np restauracji- są tam teraz-według pana prezesa- "kłopoty z wywożeniem zwłok" ?To co daje ten zakaz działalności, ja się pytam?? I to ma być argument za jego utrzymaniem? To raczej pokazuję, że tego typu zakazy nic nie dały. Tak samo jak i u nas. (Za tu skutki uboczne wprowadzenia i długoterminowego utrzymywania "obostrzeń" są tragiczne)

Czyli, nie dość, że "ludzie poumierali ci co mieli umrzeć", to jeszcze wykończmy teraz psychicznie tych pozostałych przy życiu i doprowadzmy do bankructwa przedsiebiorców walczących o przetrwanie? Przy okazji zrujnujmy resztki praworządności i wizerunek instytucji publicznych i podetrzyjmy się Konstytucją? Bo genialny strateg ogląda sobie media, które mówią, że w "Portugali wywożą zwłoki"?(na wiosne wywozili we Włoszech) I to jeszcze w sytuacji, gdy u nas notuje sie najmniejsze ilości zakażen od miesięcy i zaraz powinnismy byc w "zielonej strefie'?
A potem pora na CSa i imprezkę na urodzinach Radia Maryja albo koncercik na #tvpis?

#koronawirus #bekazpisu #otwieramy
Pobierz
źródło: comment_1612201240AVfRcmErt7UxTdHfgTHLse.jpg
  • 4