Wpis z mikrobloga

jakby skoczył 120 i ładnie wylądował to dostałby 18,5-19


@jaaaaaaaaaaaaaaajoxxx: No właśnie nie dostałby znajdź mi jakiś skok gdzie, skoczek nie osiąga punktu k i dostaję 19. Tutaj był bity rekord i są oceny 17.5 gdyby, osiągnął 120 metrów to przy tym lądowaniu byłby max 16.
  • Odpowiedz
@ortofosforan: noty za styl maja przede wszystkim za zadnie zapewnienia bezpieczeństwa zawodników. Gdyby skakali bez ocen to upadki byłby bardzo często. Teraz im się to nie opłaca bo skok na dwie nogi czy z podparciem to strata od kilku do kilkunastu metrów.
  • Odpowiedz
@akimbo: o tym nawet nie pomyślałem, to też czasem mogą być błędy. Przypominam ,że gdyby nie Morgi to Polacy nie mieliby medalu bo źle punkty policzono. Żeby była jasność ja nie twierdzę ,że takie rzeczy dzieją się celowo, tylko można by właśnie w skokach parę rzeczy usprawni, chociażby dać te głupie powtórki dla sędziów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ekjrwhrkjew: Kiedyś testowano oceny tylko dla ładowań i orzekli, że to głupie (nie wiem dlaczego). Moim zdaniem to była dobra opcja i sprawdziłaby się i dziś. Pięciu arbitrów, powtórka lądowania na slowmo, ocena.
  • Odpowiedz
@ortofosforan: Miałem taka teorie ze bez tych not byłoby bardzo dużo takich samych wyników jak nie było rekompensat za wiatr. Plus musieli rozróżnić jak ktoś się przewróci albo się podeprze przy lądowaniu. A i przyjemniej się patrzy na ładne skoki, dwie skrajne odpadają wiec jest w większości sprawiedliwie.
  • Odpowiedz