Wpis z mikrobloga

Mireczki proszę polećcie jakiś przyzwoity kanał na Youtube do nauki gry na pianinie. Gram ze słuchu, lewa akordami, a prawa linię melodyczną jako tako, ale z bardzo kiepską znajomością nut i na bank złym palcowaniem. Chcę to zmienić i nabrać klasycznego "sznytu", do tego trochę dzieciaki wciągnąć.
Zacząłem "studiować" nuty przez stare podręczniki Klechniowskiej i Niemiry, jednak przydałoby się trochę życia do tego.

#pianino #muzyka #pytanie
  • 17
@DJ007: tylko? tyle chyba jest aktywnych osób obserwujących tag pianino.

Szkoda, że bardziej doświadczeni pianiści nie robią takich "instrukcji", ja kaleczę instrument potwornie i pisałem głównie na podstawie tego, co wbijają ludziom do głowy na r/piano.
@DJ007: Ewentualnie jak pianino obsługuje MIDI po USB i telefon obsługuje OTG to polecam apki na telefon, sam się przekopałem przez wiele różnych i osobiście polecam te dwie:
Piano Note Trainer - darmowa, trening nut
Complete Rythm Trainer - ćwiczenie rytmiki, pierwszy rozdział darmowy, potem kolejne już płatny. Ale o ile większość apek chce 20$/miesiąc tak w tej jednorazowe odblokowanie wszystkich lekcji (a jest ich sporo) to koszt niecałych 20zł
@tomtom666: Po roku podejdę do tego preludium. Skill to duże słowo, plumkam po klawiszach. Na pewno słuchowo nie jestem na levelu absolute beginner, ale w nutach tak.
@DJ007: no nie wiem, ja żałuję że podszedłem do niektórych kawałków które mi się bardzo podobały, bo nauczyłem się błędów i teraz będzie 4 razy trudniej, bo oduczenie się błędu jest o wiele trudniejsze niż nauczenie się od zera.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tomtom666: szczerze, nie wiem. Bardziej ufam dokładności połączenia USB niż mikrofonu w telefonie :D
Ale chyba faktycznie opcja bez USB jest
@wywu: tak właśnie myślę, czy warto się w to bawić po prostu pukając w telefon, bo ma taką opcję. Czy mi czegoś nie popsuje w głowie.

@DJ007: wiedząc, jaką ma trudność, możesz sprawdzać czy jesteś na niego gotowy, próbując uczyć się innych kawałków o niższej trudności. Samemu bez nauczyciela dość trudno ocenić, jaki ma się poziom, ale na egzaminie na 6 stopień miałbyś czytanie z nut kawałków na 4 stopniu