Wpis z mikrobloga

Mam pytanko.

Czy wybór DEGIRO na brokera jest ok?
XTB to mafia podobno i oszukujo a na Revolut, to nie jestem właścicielem akcji, tylko ewentualnego zysku, więc to niepotrzebne ryzyko.

W DERIGO trzeba czekać 10 dni na weryfikację a ja chciałbym w poniedziałek wejść w #gme.

Czy najlepiej będzie jeśli ubiorę się w garnitur i z teczką pieniędzy wykopanych z ogródka pójdę do biura maklerskiego banku PKO, czy ING?

Dopiero zaczynam przygodę z inwestowaniem, więc proszę tylko o poważne odpowiedzi.

Zamierzam jutro na otwarciu kupić zanim spadnie.
Nie jestem doradcą finansowym i to nie jest porada finansowa.

#gielda
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@StanisKingSlayer:
Poważne odpowiedzi inwestowanie - GME
Wybierz jedno.

Ehh degiro jest spoko. Revolut też jak na początek.
Tak czy owak będziesz musiał czekać na weryfikację. Czy to degiro/xtb/revolut. Do poniedziałku się nie wyrobisz?
  • Odpowiedz
@StanisKingSlayer: udzielam poważnej odpowiedzi - jeżeli dopiero zaczynasz nie pchaj się w spekulacje, bo poplyniesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Degiro jest w porządku, sam używam. Notowania na rynek USA są opóźnione o 15 minut, za te w czasie rzeczywistym trzeba dopłacić.
ING MA TYLKO POLSKĄ GPW.
XTB można handlować bez prowizji do 100k obrotu.
  • Odpowiedz
@ReevoX: na Revolut mam konto od dawna, więc już mogę kupować.

@Kapa3991: Co do spekulacji, to nie zamierzam kupować shortow, czy longow, bo dopiero zaczynam i nie widzę w tym większego sensu, bo jestem retardem. Chcę po prostu kupić kilka akcji, których nie muszę sprzedawać i niech sobie siedzą. Jak spadnie, to trudno.

Chcę po prostu kupić kilka akcji GME dla idei za pieniądze, które mogę stracić. Bo
  • Odpowiedz
@StanisKingSlayer: a czytałeś, że w degiro twoje akcje mogą zostać wypożyczone? https://www.degiro.pl/helpcenter/faq/inwestowanie-z-degiro/1078 Czyli ty kupisz i będziesz trzymał HOLD a fundusz w tym samym momencie pożyczy akcje i zrobi short i kurs poleci w dół GJ! poczytaj FAQ poczytaj tabelę opłat i prowizji i sprawdź czy naprawdę jesteś do końca właścicielem akcji? Zastanów się dlaczego prowizja za zakup i sprzedaż jest taka mała.
  • Odpowiedz
@StanisKingSlayer: nie wiem, nie czytałem nigdy oferty revolut ale jestem na 99% przekonany że to jest baardzo podobna machina inwestycyjna jaką jest degiro czy robinhood. Naprawdę ma znaczenie jakiego brokera wybierasz i naprawdę broker może upaść i ty możesz nie odzyskać pieniędzy/akcji. Musisz koniecznie przeczytać regulamin, koniecznie sam musisz zrozumieć co jest w nim napisane. Gdy chcesz zagrać na nosie funduszom shortujacym w przypadku GME to po 1. twój broker
  • Odpowiedz
@StanisKingSlayer: @acpiorundc: zwróć uwagę na wpis w tym samym FAQ DeGiro:

Operacje wypożyczania papierów wartościowych nie wpływają na możliwości wykonywania transakcji przez klientów.


O Degiro ciągle się powtarza źle zrozumiane mity, bo posiadają zrozumiałe FAQ, w przeciwieństwie do innych brokerów gdzie masz tylko regulamin 300 stron.
Efekt jest taki że ludzie czytają takie FAQ którego i tak okazuje się że nie rozumieją ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@StanisKingSlayer: założyłem konto w Degrio w piątek i w sobotę zapytali o przelew aby zferywfikowac bank. Wydaje mi się że poniedziałek będę miał już wszystko działające. Więc na pewno nie trwa to 10 dni.
  • Odpowiedz