Wpis z mikrobloga

ludzie, którzy nie wierzycie w boga albo jesteście za rozdziałem kościoła od państwa, a wzięliście ślub kościelny i/lub ochrzciliście dziecko - tak wami gardzę, że bardziej się nie da. niedawno byłam na spotkaniu ze znajomymi, akurat para wróciła z nauk przedmałżeńskich - łoo #!$%@? co za średniowiecze, słuchajcie tego, jakaś raszpla objaśniała nam, że prezerwatywa to wymysł szatana, kumacie co nie, ja #!$%@? beka w #!$%@?, kurde gdyby nie ta babcia, co ma mi dać milion zł jak pobawi się na naszym weselu i chrzcinach, to bym pokazał, co myślę o tej całej religii!!!! słyszę na każdym kroku takie argumenty - a to babcia już była raz na oiomie, jak kuzyn waldek nie przyszedł na mszę w intencji swojego własnego ojca. a to - ty wiesz, że matka by mi żyć nie dała???!!! to ja dla świętego spokoju wole już to odbębnić, zresztą nie wiesz, że wesela to się nie dla siebie robi, tylko dla rodziny?
rzygam wami i tymi argumentami, brzydzę się, to przez was kościół wciąż nas rucha jak chce.
#kosciol #wiara #katolicyzm #bog #slub #chrzest
  • 75
@anecia889: Ja powiedziałem teściowej że #!$%@? ja obchodzi w co moje dziecko będzie wierzyć lub nie.
Jak usłyszałem, że nie wypada po powiedziałem, że nie wypada dzieci gwałcić przez księży i się cisza zrobiła.
No, ale ja jestem bezpośredni,mam w dupie to co inni mówią i zarabiam więcej w miesiąc niż teściowa ma emerytury przez pół roku xD
@Akayari: Jak mnie #!$%@? coś takiego. Siedzi stara zołza i zamiast cieszyć się wnukami non stop mąci i mąci.
Dzieci będą szczęśliwsze bez religii. O religiach należy uczyć, ale nic nie robić wbrew dziecku. Samo zdecyduje jak będzie czas.
albo jesteście za rozdziałem kościoła od państwa, a wzięliście ślub kościelny i/lub ochrzciliście dziecko - tak wami gardzę


@anecia889: co ma piernik do wiatraka, typie. Można być wierzącym i być za rozdziałem
@anecia889:

U mnie (wielkopolska) według osób starszych wstydem jest nie zrobienie imprezy a to czy jest w kościele to nie tyle kwestia religi co tradycji. I jeszcze jak jest mało jedzenia to też wstyd.

I w sumie ja sam też tak do tego podchodzę, moi przodkowie brali ślub w kościele i ja też chcę.
@anecia889: I krocie #!$%@? na weselicha. A hand made’y, a foto budki, a białe konie, gondole, suknie za 20k. Za rok się rozchodzą bo, no właśnie bo co? Walcie przykładami z życia.
@kubas_782: no xD
Nie idzie w ogóle z nią rozmawiać. Na moje postanowienie, że on sam zdecyduje, czy chce dołączyć do chrzescijan, czy jakiejkolwiek innej religii ŚWIADOMIE mówi, że nie o to tutaj chodzi. Przecież jej religia jest najlepsza i na pewno jedyna xD
@notset: Nikt mnie nie alienuje, pomimo tego, że połowa mojej rodziny jest super-wierząca, a zwłaszcza babcia. Oczywiście smęci mi cały czas "Akayari, weź ślub, Akayari, ochrzcij
przez was kościół wciąż nas rucha jak chce.


@anecia889: a ja się zgadzam z tym wpisem zupełnie z drugiej strony barykady - nic mnie tak nie obrzydza jak ta hipokryzja ludzi co spowiada się, przyjmuje sakrament "dojrzałości chrześcijańskiej" (bierzmowanie), przyrzeka przed Bogiem żyć razem po chrześcijańsku wiedząc doskonale, że ma to wszystko w dupie i się z tym nie zgadza i zamierza wszystkie te przyrzeczenia złamać. I obrzydzają mnie księża, którzy
@anecia889: Łatwo mówić, gdy ma się normalną rodzinę podchodzącą do spraw wiary na spokojnie. Nie jest łatwo stanąć okoniem wobec całej rodziny, doznać odrzucenia. Religijni rodzice za wszelką cenę będą chcieli Cię nawracać więc zaczną się godzinne telefony na zmianę z fochami, szantażem emocjonalnym i zrywaniem kontaktu. Wiadomo, najlepiej być wiernym sobie ale w niektórych przypadkach jest to cholernie trudne. Bywa tak, że rodzic jest przerażony, że jego dziecko jako apostata
@poprostuzyj poczytaj sobie o czymś takim jak fundusz kościelny. Są pewne środki finansowe, które państwo przekazuje różnym wyznaniom zarejestrowanym w naszym kraju. Wysokość takiego świadczenia naliczana jest per capita, czyli im więcej osób należy do danego wyznania, tym więcej trafia tam $$$.
Więc w kontekście funduszu kościelnego apostazja ma znaczenie, bo to nie tylko szamańskie czary-mary ale zmniejszenie dotacji na kocioł katolicki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@anecia889: Czyli rozumiem, że zgodnie ze swoimi przekonaniami jesteś już po apostazji?
Bierzmowania też nie miałeś?
Na ślubie kościelnym czy pogrzebie też nie byłeś?

Uwielbiam hipokryzję osób twego pokroju.
jesteście za rozdziałem kościoła od państwa, a wzięliście ślub kościelny i/lub ochrzciliście dziecko


@anecia889: co ma jedno z drugim wspólnego? Jak ktoś jest wierzący to od razu ma chcieć państwa wyznaniowego? Jesteś upośledzona, czy co?
albo jesteście za rozdziałem kościoła od państwa, a wzięliście ślub kościelny i/lub ochrzciliście dziecko


@anecia889: co #!$%@?. Co ma ślub kościelny do rozdziału kościoła od państwa?
#!$%@?ło?
To normalne że wierzący chcą takiego rozdziału.
Trzeba rozdzielić część duchową od władzy. Nawet w Islamie są takie państwa.
@anecia889: Szczerze ja też nie rozumiem tego wymogu brania ślubu kościelnego, bo to taka tradycja, bo mama/babcia/ciocia będzie się lepiej czuła/będzie szczęśliwa... Z moim #niebieskipasek brałam #slubcywilny 3 tygodnie temu, oczywiście #coronavirus nam wszystko popier*ył, bo mieliśmy pod koniec maja brać ślub... Wracając, w pewnym momencie jak byliśmy u teściów to nie dość, że teściowa mówiła "Ale zastanówcie się nad kościelnym ślubem, bo ja bym się dobrze czuła, bo taka tradycja"
@anecia889: cieszą mnie takie posty jak Twój, bo to pokazuje że jednak ludzie myślą podobnie jak ja i nie jestem sama w otoczeniu z moim myśleniem pod prąd.
Dziwne, bo to powinno być wręcz normalne- nie wierzysz to krecha na kościół, żeby nie szerzyć hipokryzji i spokój
A tu mamy sytuację gdzie 3/4 osób robi cyrki żeby
inni nie gadali xD