Wpis z mikrobloga

to następnym krokiem będzie przymus ślubu z gwałcicielami.


@R187: No i myślę że konfederaci wśród kuców zyskaliby tym pomysłem bardzo duże poparcie. Wielu koleżków udizelających się na tagu #przegryw i tym drugi, bardziej ekstremalnym #czarna-tablekta-tgz czy jak tam mu było bardzo chętnie poparli by ten pomysł, bo widzieliby w nim szansę na posiadanie życia seksualnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@R187: Pod względem nauki moralności Księga Liczb też daje radę.

14 I rozgniewał się Mojżesz na dowódców wojska, na tysiączników i setników, którzy wracali z wyprawy wojennej. 15 Rzekł do nich: «Jakże mogliście zostawić przy życiu wszystkie kobiety?


17 Zabijecie więc spośród dzieci wszystkich chłopców, a spośród kobiet te, które już obcowały z mężczyzną. 18 Jedynie wszystkie dziewczęta, które jeszcze nie obcowały z mężczyzną, zostawicie dla siebie przy życiu.
@Mr_Hand_of_Fate: Biblia tysiąclecia
23 Stamtąd poszedł do Betel. Kiedy zaś postępował drogą, mali chłopcy wybiegli z miasta i naśmiewali się z niego wzgardliwie, mówiąc do niego: «Przyjdź no, łysku! Przyjdź no, łysku!»
24 On zaś odwrócił się, spojrzał na nich i przeklął ich w imię Pańskie. Wówczas wypadły z lasu dwa niedźwiedzie i rozszarpały spośród nich czterdzieści dwoje dzieci.
Mnie się zawsze najbardziej podobał ten fragment, w którym prorok zesłał niedźwiedzie, by rozszarpały dzieci, które śmiały się z jego łysiny. Absolutely hilarious.


@Mr_Hand_of_Fate: aż poszukałem interpretacji xD

"Problemy z interpretacją omawianego zdarzenia nie występują wyłącznie wśród (niewyspecjalizowanej) powszechnej części kościoła, ale również pojawia się w środowisku uczonych.

- Wielu z nich jak na przykład. Burke O. Long traktuje całą historię lekceważ, której celem jest jedynie ukazanie sceny sądu (3).
-
@PuDZ: @StarySkuter: @R187: @Phyrexia: A w ogóle, jeśli lubicie takie historie typu sex&violence, to w Biblii jest ich mnóstwo.
Ciekawa jest na przykład opowieść o Locie, który mieszkał w Sodomie. Otóż Jahwe wysłał do Sodomy anielskich posłańców, aby znaleźli choć jednego uczciwego człowieka. Członkowie męskiej populacji Sodomy, widząc aniołów, postanowili ich puknąć, natomiast Lot zaproponował im w miejsce tego swoje dwie dziewicze córki, by tego nie robili. Mężczyźni