Wpis z mikrobloga

Koniec być może wyjątkowego tygodnia na giełdzie. Szalały ceny m. in naszego gamingowego giganta CD Projekt RED.

Na warszawskiej giełdzie m.in. #ing proponuje produkty z dzwignią - certyfikaty turbo. Podobnie #raiffeisen - certyfikaty faktor.
Powinny one naśladować ruch spółki z odpowiednim mnożnikiem oraz z biegiem czasu wliczonymi opłatami.
Przyjrzyjmy się produktom RCFS4CDPRO1.PL oraz RCFS4CDPRO1.PL

W dniu dzisiejszym CDR zmienił się o -16% (w momencie robienia screena).
Faktor Long praktycznie jeden do jeden odzwierciedlił ruch i jest -60% (4x15) - różnica może wynikać z innych godzin kwotowania.
Faktor Short niestety nie do końca. W analogicznym momencie miał +21%. Gdzie się podziało pozostałe 40% zysku? Czy ktoś wie?

Wołam @rafalzaorski może pociągnie temat.

Sam nie posiadałem tych certyfikatów, ale osoba z grupy #pociagdozyskow miała i się nacięła.

Certyfikat powinien mieć znacznie wyższą cenę w tym momencie, przynajmniej 1 pln.
Czy ktoś miał podobny problem? Co z tym można zrobić? To jest jawne lecenie w #!$%@?.

#cdprojektred #scam #kiciochpyta #gielda #inwestowanie #pieniadze #certyfikaty
Pobierz
źródło: comment_1611936738tndD1oMoLpp8kChBxMaMi0.jpg
  • 20
@pigularz: @rozregulowany_kaloryfer: @OjciecPracz: @azmar (nie wiem czemu skasowałeś wpisy) @JoMaHaa: @marthines: @misiekss:

Jest nowa poszlaka odpisali

Notowania certyfikatu faktorowego RCFS4CDPRO1 (AT0000A2FAJ6) rozpoczęły dzisiejszy dzień sesyjny od poziomów ok: 0.53 PLN (K) / 0.55 PLN (S), podczas gdy w okolicach godz. 14:28 dostępne były oferty 0.63 PLN (K) oraz 0.65 PLN (S), później jeszcze wyższe. To co wprowadza w błąd to informacje prezentowane w notowaniach giełdowych dot.
Pobierz
źródło: comment_16119619251hD6kszHoLYxhRNjkwtxXV.jpg
Przy czym warto zauważyć, że mechanizm Zwyczajnego Dopasowania Dziennego nie zadziałał precyzyjnie.

355 PLN > 0,6 PLN
Zamknięcie na 365 PLN
czyli +2,8%
x4 = 11,2%
mechanizm Zwyczajnego Dopasowania Dziennego
0.6…na…0,446
25%

a nie ma dostępu do danych i nie ma jak popatrzeć w wykres
mechanizm Zwyczajnego Dopasowania Dziennego nie zadziałał precyzyjnie


@szcz33pan: on nawet może i zadziałał precyzyjnie, ale animator w ciągu dnia dał ciała i zgubił gdzieś połowę utargu.
dla kursu 355 PLN certyfikat powinien być o jakies 5 groszy tańszy