Wpis z mikrobloga

Drodzy hodlerzy, możecie mi wyjaśnić jedną rzecz? Gracie na bankructwo Melvina na akcjach, których realną wartość jest gdzieś w okolicach $30. Ludzie mówią, żeby trzymać żeby go wyleszczyć, bo nie stać go na wykupienie shortów, bo wartość przekracza jego pełną kapitalizację.

No i teraz załóżmy, że Wam się udaje - Melvin bankrutuje, nie wykupuje shortów. To są naked, więc nie ma zabezpieczenia w gotówce. Kto wykupi te akcje które trzymacie? Syndyk za 5 lat?
#gielda #gme
  • 30
@Vetinari: Wydaje mi się że wcale nie musi zbankrutować, przynajmniej nie w sensie wartości zabezpieczeń tych transakcji. Nawet jak upadnie to wciąż są jakieś gwarancje
@Krisskow No tak, ale tego nie rozumiem do końca. Ludzie w PL wchodzą za 20/30/50k dla zasady? Przecież to ani naszą giełda, ani nasz problem, ani naszą wojna, a ludzie są gotowi poświęcić tyle kasy dla zasady?
@Vetinari: Otóż nie. Dla zasady ludzie mogą poświęcić tutaj 50-100 zł (o ile nie zawyżyłem). Realia są takie, że pewnie 99% inwestujących tutaj żyje w Polsce i liczą na zysk, a nie rozwalenie giganta ()
@Vetinari: Kryzys w 2008 r. #!$%@?ął w Polskę równo, a to Ci sami #!$%@?. Amerykański korporacjonizm ma wpływ na cały świat.

Nie wiem czemu ludzie w Polsce się tak angażują, może im się nudzi, może chcą, może czują wiatr czasu, a może byli ofiarami kryzysu z 2009 r. Niemniej, mogą to robić, ich hajs