Wpis z mikrobloga

Gdybym wiedzial, ze PiS ma jeszcze rzadzic nastepna kadencje (albo i dluzej - tfu!) to jako mieszkaniec #wroclaw wolalbym, aby piekny Dolny Slask znow stal sie czescia Niemiec jako Niederschlesien. Glosowalbym "za" w takim referendum.

Wolnosc osobista, oderwanie Kosciola od panstwowego koryta, lepsze zarobki, lepsza sluzba zdrowia i perspektywy podczas wygodnej emerytury to argumenty, ktore by przemawialy za taka decyzja.

Kogos to moze szokowac, spoko, ale faktem jest to, ze zyjemy dzis w "Europie bez granic" i wisi mi to, ze moj paszport miaby innego orzelka. Wazny jest spokoj moj i mojej rodziny.

A PiSowska wolska niech dalej gnije w swoim konserwatywnym i katolickim zepsuciu... #polityka
  • 67
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: PIS jest zdecydowanie najgorszym szkodnikiem w kraju. Nikt tam nie podzielił społeczeństwa jak ta partia, nikt wcześniej nie zniżył się do takiego upodlenia polityki czy mediów. Też czasem myślę podobnie jak Ty.
  • Odpowiedz
@Dzyndzyb: No tak, mamy we wroclawskim herbie czeskiego lwa, a czesi w swoim slaskiego orla. Tak jak pisalem, Europa to jedna wielka rodzina i PiSowskie napuszczanie ludzi na siebie, wojenki z sasiadami i wizja panstwa narodowego jak z XIX wieku mi nie odpowiada. Wieje od niej smiesznym patosem, ktory czuja chyba tylko patole chodzacy w XXI wieku w bluzach "wolska walczaca". PiSowcy w mlodych Niemcach widza nazistow, chcacych mordowac Polakow, ja
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: Generalnie to dzisiaj nijak w praktykowaniu polskiej kultury nie jest niezbędny polski rząd. Z góry zakładamy, że jak będzie nami rządził Polak, to będzie nam lepiej, niż gdyby rządził np. Niemiec. Doświadczenie pokazuje, że jednak nie bardzo, a z kolei czasy wynaradawiania w Europie minęły, więc nikt ci nie zabroni być Polakiem-patriotą i mieszkać w Niemczech.

Zgodzę się, że Merkel wzbudza większe zaufanie, niż Kaczyński :P
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: historycznie, gdyby policzyć lata to Dolny Śląsk najdłużej przynależał do korony Czeskiej. To całkiem ogarnięty naród, dobrze się rozwijają i nie mają manii wielkości. Moze jakby ich tak ładnie poprosić to by nas wzięli. Ale z drugiej strony na co im taki problem z Polakami.
  • Odpowiedz
@bardzospokojnyczlowiek: Coz, zeby pokazac dysproporcje miedzy "biedna Saksonia", z ktora graniczymy, trzeba posilkowac sie tym, ze Dolny Slask, jest najbogatszym wojewodztwemw PL (odrzucajac WAW podbijajaca biednemu Mazowszu) z budzetem na osobe w wysokosci troche ponad 60k zl, a omawiana Saksonia ma 140k zl...
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: jesli nie ukonczyles 25 roku zycia a zdaje sie ze jeszcze nie to rzad izraela zafunduje ci zjednoczenie z pobratymcami. tam pis i katolicka polska nie beda cie przesladowac.
  • Odpowiedz
, śmiem twierdzić że wcale nie musiałoby być tu tak różowo.


@bardzospokojnyczlowiek: Ale i tak lepiej: Znacząco lepiej działająca ochrona zdrowia, o wiele spójniejsze i przejrzyste prawo bez polskiej sraczki legislacyjnej, wyższa kwota wolna od podatku, system emerytalny w znacząco lepszej kondycji od ZUS - już samo to mnie przekonuje, wcale nie muszę zarabiać tyle co Niemiec na tym samym stanowisku.
  • Odpowiedz
@bardzospokojnyczlowiek: W sklepach ceny +/- te same, koszty życia w naszej ukochanej Rzeszy windują usługi, no ale skoro zarobki w Niederschlesien zostaną polskie to i ceny usług siłą rzeczy też niewiele wzrosną ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: Jako osoba urodzona, wychowana i związana z Wielkopolską, chciałbym takiego samego referendum o dołączenie do Niemiec. Gwara poznańska już ma dużo zapożyczeń z języka niemieckiego, więc ludzie szybko się odnajdą. ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i te tereny były kiedyś niemieckie przez chwile.
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: jako mieszkanka Gdańska tez się podpisuje pod chęcią bycia częścią Niemiec ʕʔ na szczęście jeszcze tylko niecałe 2 lata i będę sobie spokojnie tam żyła
  • Odpowiedz