Wpis z mikrobloga

Z ciekawości popatrzyłem sobie jak aborcja rozwiązana jest w UK - gdzie mieszkam, w końcu na mapce z Wikipedii są zaznaczeni jako dozwolona z ograniczeniami. Wygląda to tak:

- Aborcja do 24 tygodnia ciąży: w pełni legalna z każdej przyczyny na koszt funduszu zdrowia lub prywatnie
- Aborcja po 24 tygodniu: legalna tylko w przypadku zagrożenia zdrowia fizycznego bądź psychicznego matki, wady płodu lub przewidywanej znacznej niepełnosprawności dziecka również na koszt funduszu zdrowia bądź prywatnie.

Można w tym wszystkim zachować anonimowość i decyzja należy wyłącznie do kobiety a oparte jest na akcie prawnym z 1967 roku. W 1990 roku obniżono limit wieku płodu z 28 do 24 tygodni a sama procedura jest oparta na akcie prawnym z 1926 roku który mówi że nie jest wykroczeniem lub przestępstwem pomoc przy dokonaniu aborcji.

Co ciekawe - mimo że poglądy konserwatystów i laburzystów się różnią w tym temacie, żadna z partii nie odważyła się grzebać przy założeniach tego aktu od kilku dekad.

https://www.nhs.uk/conditions/abortion/

#uk #protest #strajkkobiet #aborcja
  • 103
  • Odpowiedz
Wiekszosc murzynow na zachodzie to nie sa zwykli ludzie, wsrod mlodych czarnych praktycznie jedyna muzyka jest rap, gloryfikujacy przestepczosc.


@RubinWwa: aha, czyli juz ustalilismy, ze nigdy na zachodzie nie byles :)

testosteron nie odpowiada za przestepczosc.

nigdy nie napisalem, ze testosteron odpowiada za przestepczosc, za to ty napisales ze za przestepczosc odpowiadaja geny i rasa :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MarianoaItaliano:

Co ciekawe - mimo że poglądy konserwatystów i laburzystów się różnią w tym temacie, żadna z partii nie odważyła się grzebać przy założeniach tego aktu od kilku dekad.


Czyli zacofani jacyś, nie idą z duchem czasu
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Rasa to nie kolor skóry, to geny. Geny złodziei meneli i dzikich zawsze beda popelniac przestepstwa.


@RubinWwa: co wiecej, wiekszosc tych przestepcow to meżczyzni mimo że w spoleczenstwie jest ich tylko ok. 50%! Zutylizowac meżczyzn!
  • Odpowiedz
decyzja należy wyłącznie do kobiety


@MarianoaItaliano:

"Siema Chris poznałam w zeszłym miesiącu Victora, ma super osobowość, świetnie się dogadujemy. Przykro mi to mówić, ale zrywam z Tobą. Aha, a nasze dziecko wyskrobałam. Co? Przykro Ci? Masz myśli samobójcze, bo uważasz, że symulowałam, żeby dostać zgodę a dziecko kochałaś? Jesteś chory, spadaj na drzewo."

To spotka setki angielskich mężczyzn.
Akwinata - > decyzja należy wyłącznie do kobiety

@MarianoaItaliano: 

"Siema Chr...

źródło: comment_1611838557G2AL8uCYJxMgPdwuoVCR0L.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 15
@MarianoaItaliano w Polsce przed 1993 rokiem można było mieć legalnie aborcję z powodu "trudnych warunków życiowych", pod co można w zasadzie podciągnąć wszystko. Urodziłam się w 1992 roku i cholernie się cieszę, że właśnie wtedy - moi rodzice mieli wówczas bardzo trudną sytuację życiową i przynajmniej wiem że tak postanowili, a nie prawo im zakazywało.

Strasznie byłoby teraz być takim niepełnosprawnym dzieckiem nieszczęśliwej matki, która nie ma z czego żyć (bo
  • Odpowiedz
aha, czyli juz ustalilismy, ze nigdy na zachodzie nie byles :)


@piwniczak: O nie to typ wykopka ktory nie rozumie jakim kretynizmem jest stosowanie argumentu anegdotycznego xD
Mieszkam na zachodzie od dekady, co teraz? Przegrzaly sie styki NPCta?

nigdy nie napisalem, ze testosteron odpowiada za przestepczosc, za to ty napisales ze za przestepczosc odpowiadaja geny i
  • Odpowiedz