Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Kupił ktoś lub ma w planach kupić działke? Bo zastanawiam się nad powierzchnią jaką jest wg Was najbardziej optymalna? Mam na oku 3 działki 9.3ar(90k) 15ar(122k) i 22ar (120k) i w sumie bije się z myślami. Dla mnie najlepsza był była 11-13ar. Jak myślicie? Jakie macie działki?
#budujzwykopem #budowadomu
  • 18
Jak myślicie? Jakie macie działki?


@Jokohama: jak planujesz budować dom z poddaszem użytkowym itp to 9.3ar przy dobrym rozplanowaniu starczy, jednak nawet wtedy ja bym celował w 15ar głównie ze względu na mozliwość postawienia większego budynku i lepszego rozplanowania. 22 to już będzie sporo pracy przy koszeniu itp. Z tych trzech, bierz 15.
@Jokohama: Powierzchnia to nie wszystko. Jak widać, różnica ceny pomiędzy 15 a 22 jest niewielka więc coś jest na rzeczy.
Podłoże? Sąsiedztwo? Lokalizacja? Przebieg dróg w okolicy? Nasłonecznienie? Na to trzeba spojrzeć.

Musisz się też zainteresować miejscowym planem zagospodarowania bo może się okazać, że największa działka będzie najmniej ustawna pod budowę domu. Różne kwiatki mogą w nim wyjść.
@Jokohama: 9.3 ara spokojnie wystarczy nawet na dom 200m2. Sam mam działkę 13 arów, za domem mam wystarczająco miejsca na cześć rekreacyjna, z boku garaż i na 5 arach jeszcze sad posadziłem bo nie było co z tym zrobić.

Więc myślę że przy domu jaki ja mam, 135m2 zabudowy, wystarczyłoby nawet 8 arów żeby sobie wygodnie mieszkać.

Także na standardowe "siedlisko" te 9.3 ara jeśli nie ma dziwnych warunków zabudowy i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ATAT-2: 9.2 ar (23x40m) 15 ar (68x24m) 22ar (83x 25m). Teoretycznie najładniejsza z nich to ta 22ar. Spokojna okolica, łąki i nie dużo sąsiedztwa, ale sklepy, szkoła, przystanek około 1.5 km od działki. Media 15-20m od działki, droge trzeba usypać ukolo 20m. Najmniejsza 9.2 ar najlepsza lokalizacja, media w granicy ale droga polna trzeba usypać około 60m. Przystanek blisko. A ta 15ar to w sumie wszędzie daleko i działka pochyła, nie
@Jokohama: jak chcesz to zawołaj ;)

Ja dostałem działkę od rodziców więc byłem znacznie do przodu z budową, faktycznie 90k to trochę sporo jak trzeba wydać jeszcze przed budowa, obok mnie są 10 arów za 55-60k.
@Jokohama: Dla mnie wszystko w okolicach 1000m2 jest ok, kwestia jeszcze wymiarów. ogladalem dzialki 20m szerokosci, a to juz ogranicza Cie z projektem, jak jest ładna kształtna to i 800-900m2 wystarczy. Ogród to nie problem moim zdaniem, można zrobić sobie łąkę i też fajnie wygląda. Po prostu każdy myśli, że trawnik jest najłatwiej zrobić, a potem wymaga sporo pracy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@brevokz01: Chcemy mieć sad. Nawet trawa może być wyższa, nie mam parcia na "dywan" w ogrodzie. Co pamiętam najbardziej z babci domu to sad, dlatego tak go chcę.
@Jokohama: Nie no bez jaj. Te działki 900 m to są spoko w mieście, ale tylko z tego względy, że każdy metr kosztuje horrendalne pieniądze. Jak chcesz mieć jakąkolwiek aktywność dookoła domu to te 1500 m najmarniej.
@gobi12: Potrzebujesz boiska do piłki nożnej na działce? xD

Jak już pisałem mam działkę 13.5 ara, 135m2 zabudowy domu i 5 arów mógłbym spokojnie z tego odciąć bo i tak obsadzilem je drzewkami owocowymi, zwyczajnie nie było co z tym zrobić, a mam garaż osobno od domu, myślę że gdyby był w bryle i skupić się na zagospodarowaniu działki to można by nawet na 6-7 arach wygodnie mieszkać.

Ale żeby nie
@Andi129: To zależy. Po pierwsze 15 arów daje Ci zdecydowanie większe możliwości ustawienia budynku lub budynków (garaż plus szopa) na działce oraz co za tym idzie podjazdu, chodników i przejść na "tyły". Za domem ogród to moim zdaniem must have, ale rozumiem, że nie każdy ma takie potrzeby. Więc na pewno częśc działki na warzywniak, do tego tunel foliowy (jakiś sensowny tunel foliowy sam zajmie z 5 m x 3 m),
@gobi12: właśnie wyżej Ci napisałem że wszystko co wymieniłeś zmieściło mi się na jakichś 800m2. Fakt warzywniak mam w "sadzie" czyli tym co opisałem jako obsadzone drzewkami owocowymi bo nie bardzo wiedziałem co mam z tą częścią działki zrobić a nie chciałem robić trawnika jak lotnisko. Moim zdaniem 10 arów to już jest naprawdę wystarczająca działka dla każdego kto chce na niej tylko mieszkać, wszystko więcej to jedynie jak ktoś chce
@Andi129: To zależy :) Sam mój rodzinny warzywniak ma 350 m2 :) Drugie tyle co najmniej na drzewka owocowe i resztę :) Także każdy musi sam sobie określić jakie ma potrzeby :)
@gobi12: no jak masz warzywniak 17,5/20m to faktycznie jest sporo. Wiem że w okolicy w modnej lokalizacji sprzedają działki po 4,5 ara i ludzie na takiej zyją. Pochodzę z rodziny posiadającej średnie gospodarstwo rolne i moi rodzice mieszkają na działce która ma jakieś 35 arów i jest w sam raz bo samo garażowanie maszyn plus obszar potrzebny do obsługi tego gospodarstwa zajmuje dużo miejsca, ale jednak do samego mieszkania moim zdaniem