Wpis z mikrobloga

@Issac ale czy ja się dowalam do dobrowolnego zusu? Korzystam z L4, z opieki medycznej to place. Natomiast place podatki na urzędy i muszę drugi raz płacić za papier który został zakupiony z moich podatków, za mapy które zostały zrobione z moich podatków. I to jest durne
@Issac ale nie poszedłem do prywaciarza który tak zarabia. Tylko poszedłem do urzędu który utrzymuje się z moich podatków, i wykonuje zlecenia za pieniądze z budżetu państwa. Powiedz mi dlaczego mam płacić za coś, za co już płacę?
@mirkobiniu: porównanie myślę dobre, przy założeniu ograniczonych zasobach (ludzkich/materiałowych lub innych)
prywaciarz abonamentowy do rządowego opodatkowanego
Przy braku dodatkowych opłat ludzie by zasypali urzędy zapytaniami = ilością pracy, aby utrzymać sensowne czasy odpowiedzi trzeba zatrudnić dodatkowe osoby i przeznaczyć na to dodatkowe pieniądze, więc trzeba podwyższyć podatki.
Opłaty za konkretne czynności trafiają bezpośrednio do urzędu i bez całej maszyny biurokratycznej trafiąją do pracownika który wykonuję pracę którą mu zlecasz jako petent.
@Issac jeżeli jest to jakiś plan zagospodarowania, warunki zabudowy to owszem, moze to być czasochłonne itp ale nie wydrukowanie mapki z systemu albo wydrukowanie wypisu gruntów