Wpis z mikrobloga

Ze startem sezonu planuje zrobić kategorię A (właściwie to robię, niedługo egzamin z teorii) i kupić pierwszy motocykl - czego szukać dla wielkiego chłopa (194cm / 95 kg, level 32) co nie jest turystykiem ani wielką armaturą? Chcę nakeda bez owiewek.

Chodzi mi po głowie FZ6, SV650 ostatniej generacji, może Z750 - z innej beczki podoba mi się bardzo Vulcan S (ergo fit od kawasaki podobno daje radę) ale używek jest bardzo mało a trochę mi szkoda brać salonowy na pierwsze moto.

Są tu jacyś wysocy motocykliści jeżdżący na nakedach?

#motocykle
  • 15
@tagan: wszystkie z wyżej wymienionych ( poza vulcanem ) to podobnej klasy dobre motocykle, każdy ma tam jakieś swoje plusy / minusy , ale jest to bardziej indywidualna kwestia, który podejdzie Ci bardziej :)

na pewno polecam przejechać się SV, bo jest to V2 a pozostałem to R4 :)
@ziel85: Źle to nie wygląda, widziałem gorsze kompozycje ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z wygodą i komfortem najgorzej sprawdzić na dłuższym dystansie bo tak jak wspomniał @AlojzyKoniowal: jakieś tam bóle nóg pojawiają się przy 200km a może być ciężko namówić na taką trasę właściciela sprzętu podczas jazdy testowej ;)
@tagan: mam 185 cm wzrostu i na SV 650 jest całkiem spoko. Ty możesz mieć trochę podkurczone kolana co na dłuższej trasie może bolec ;d silnik V2 daje radę, za to ma kiepskie hamulce i trzeba to brać pod uwagę
@tagan: Poszukaj szkoły, w której uczą na MT 07. Tam zrób kurs.
Ja mam 192 cm na kursie jeździłem na Mt 03 (30min), gladius(6h), MT 07 15r(2h), Mt 07 20r (12h). Jak wsiadłem na MT po gladiusie to niebo, a ziemia. Dodatkowo prowadzi się rewelacyjnie. Po 2h jazdy nic nie bolało (24 lvl). Dlatego sprawiłem sobie MT 07 :)