Wpis z mikrobloga

Urzędnicy w formie. Zamiast pracować nad zrównoważonym transportem, kładą pod nogi kłody rowerzystom, bo boją się wziąć kierowców za uszy i zadbać o przestrzegane przez nich prawa.

Prowadza się psa na spacery a nie rower, rower to pojazd.

W sprawie likwidacji przejazdu rowerowego w ciągu ul. Kościuszki, o którym pisaliśmy w zeszłym tygodniu, głos zabrał Miejski Zarząd Dróg. Jak możemy przeczytać w Tylko Toruń

: "Przejazd został zlikwidowany z uwagi na zwiększenie bezpieczeństwa rowerzystów w tym miejscu. Przejazd w tym miejscu nie należał do najbezpieczniejszych – mała odległość od wiaduktu, co stwarzało zagrożenie. Kierowcy zjeżdżający z górki często musieli gwałtownie hamować."

Drogowy Toruń

i Mój Toruń

- czy dopuszczalna prędkość w mieście jest zależna od tego czy jedzie się z górki czy pod górkę? Czy kierowcy zjeżdżający z górki mają jakieś specjalne przywileje? Czy zjeżdżając samochodem z górki trudniej się hamuje? Czy pieszy prowadzący rower jest bezpieczny? Jeśli tak to skąd tyle potrąceń na przejściach dla pieszych?

Po raz kolejny w imię tendencyjnie rozumianego "bezpieczeństwa" pogarsza się warunki do jazdy rowerem i jednocześnie tworzy warunki do szybkiej jazdy samochodem po Toruniu...


źródło

źródło

#rower #torun #polskiedrogi #samochody #kierowcy
Pobierz
źródło: comment_1611649139Vr45Te54c5Qz4Gor8Ya8FV.jpg
  • 75
@reddin: Ignorancja motodzbanów już dawno przysłoniła im trzeźwe myślenie. Oni za nic nie chcą zrozumieć, że tak jak gdy dojeżdżają drogą podporządkowaną do skrzyżowania z drogą główną, to zwalniają i upewniają się, że żaden pojazd nie nadjeżdża drogą główną, tak samo mają obowiązek zwolnić i ustąpić pierwszeństwa rowerzyście na przejeździe rowerowym. I dziwnym trafem, kiedy przy skrzyżowaniu znajduje się ekran dźwiękochłonny czy bliskie zabudowania, to kierowca po prostu się zatrzymuje i
@NieTakMialoByc:

Ignorancja motodzbanów już dawno przysłoniła im trzeźwe myślenie.


No faktycznie, dlatego ciągle apeluje o tym aby pieszy i rowerzysta uważał na drodze, a nie bezwiednie #!$%@? się pod jadące samochody. Również apeluje o to aby kierowcy uważali na pieszych i rowerzystów. Różnica jest taka że kierowca będzie miał najwyżej rozbita szybę i zabiorą mu prawo jazdy, a pieszy czy rowerzysta zginą na pasach. I kto tutaj nie myśli trzeźwo, skoro
Musisz się serio koniecznie wyzbyć tego komunistycznego myślenia, nie jeździsz na rowerze co? Bo tak piszesz, że od razu widać, że tylko WIELKI potężny samochód. W samochodzie jesteś kimś, bo bez samochodu jesteś, jesteś?

Całe szczęście że udało Ci się wrócic z tego piekła...

Sytuacja z dzisiaj - Dwa razy puszczałem pieszych na pasach, raz wyprzedził mnie stary dziad, a raz... Radiowóz policji xD


Sytuacja z dzisiaj, pani na mnie trąbi bo
Pobierz
źródło: comment_16116935384uSA6fzHP4Hna2FNQes7wl.jpg
No faktycznie, dlatego ciągle apeluje o tym aby pieszy i rowerzysta uważał na drodze, a nie bezwiednie #!$%@? się pod jadące samochody. Również apeluje o to aby kierowcy uważali na pieszych i rowerzystów. Różnica jest taka że kierowca będzie miał najwyżej rozbita szybę i zabiorą mu prawo jazdy, a pieszy czy rowerzysta zginą na pasach. I kto tutaj nie myśli trzeźwo, skoro wciąż z uporem maniaka przedkłada życie i zdrowie nad prawo
Pobierz
źródło: comment_1611693607HcRxpfbu2A9G1gHtrexMfx.jpg
@reddin: ja #!$%@? xD dobra idz jeździć sobie dalej ale ladujesz na czarnej liście bo już mam dość tłumaczenia do tego pustego łba, że całego świata nie zmienisz i prędzej zginiesz pod kołami samochodu w imię chorej idei niż nauczysz wszystkich kierowcow bardziej uważać, a swoimi działaniami robisz więcej szkody niż pożytku. Życzę szczęścia, szerokosci i żebyś nie musiał tłumaczyć Świętemu Piotrowi przed brama nieba, że miałeś pierwszeństwo na drodze...
ja #!$%@? xD dobra idz jeździć sobie dalej ale ladujesz na czarnej liście bo już mam dość tłumaczenia do tego pustego łba


Raczej każde twoje "argumenty" są rozkładane na łopatki i tu cię boli.

, że całego świata nie zmienisz i prędzej zginiesz pod kołami samochodu w imię chorej idei niż nauczysz wszystkich kierowcow bardziej uważać,


Znowu starasz się wzmacniać swoje "argumenty" wymyślonymi bajkami, takie są słabe.

a swoimi działaniami robisz więcej
@reddin: Ja się dołączę, bo pedaloza zasłania niektórym mózgi i komentują usunięcie jakiegoś dzikiego przejazdu rowerowego (stworzonego tylko dlatego, że tam jest sklep dla pedalistów) w mieście w którym nigdy nie byli w sposób jakby ktoś im matkę zgwałcił.

To jest przejście przez dwujezdniową, czteropasmową DROGĘ KRAJOWĄ 91 i w dodatku przez podwójne torowisko tramwajowe (gdzie tramwaje kursują często bo to trasa na dworzec kolejowy) gdzie droga nie dość że opada
@reddin: Ja się dołączę, bo pedaloza zasłania niektórym mózgi i komentują usunięcie jakiegoś dzikiego przejazdu rowerowego (stworzonego tylko dlatego, że tam jest sklep dla pedalistów) w mieście w którym nigdy nie byli w sposób jakby ktoś im matkę zgwałcił.


Dobrze, że już na samym początku zdradziłaś kim jesteś i jaki poziom sobą reprezentujesz.

To jest przejście przez dwujezdniową, czteropasmową DROGĘ KRAJOWĄ 91 i w dodatku przez podwójne torowisko tramwajowe (gdzie tramwaje
Pobierz
źródło: comment_1611814952er7BGMXGCKduz7atmGiu2O.jpg
EOT bo szkoda czasu na dzbanów.

Mieszkam w toruniu i mniej wiem o sytuacji niż dzban z wykopu bo nie mam pedałów zamiast mózgu....


@LittleBi: Karyna strzeliła focha ¯\_(ツ)_/¯
Po prostu nie mam uprawnień do leczenia psychiatrycznego zjebów na rowerze płaczących nad przejściem rowerowym po którym nigdy nie przejechali


@LittleBi: Po prostu chciałaś zabłysnąć a dostałaś argumenty na klatę i co masz zrobić jak nie strzelić focha i szukać innego sposobu, teraz sposób masz taki, że nigdy tam nie jechałem, to nie mogę się wypowiadać ( ͡° ͜ʖ ͡°) komedia.
Ty jesteś po prostu chory psychicznie i tego nie zauważasz. Powinieneś się leczyć.


@LittleBi: Nie mierz wszystkich swoją miarą.

Na szczęście ty nawet na swojej pedałówce z marketu jesteś nikim.


Możesz wskazać w jakim markecie kupię taki rower jak mój?

No i są przejezdne i oznaczone. Co jest i tak idiotyczne, bo po drugiej stronie tej krajówki NIE MA DROGI DLA ROWERÓW ale pedaliści choć wiedzą to mają to w dupie
Pobierz
źródło: comment_1611902775EXObu2gHWZZhJdcwWaPvhT.jpg