Wpis z mikrobloga

Co tu się odwaliło. Corsa D 2009 1.2 80KM. Przebieg niecałe 70tys., auto do kursów dom praca sklep. Dzienny przebieg to jakieś 5-10km i dość często gaszony i zapalany. Po mieście. Piszczy coś pod maską jak na załączonym filmie, chyba pasek. Zaczęło piszczeć wczoraj, ale nie tak głośno. Dziś rano po wyjechaniu z garażu piszczało jak na filmie. Dojechałem do pracy z 3-4km i niby przestało. Jeździć obserwować? Czy koniecznie trzeba coś działać?
#mechanikasamochodowa #motoryzacja #mechanika #mechanik #samochody #opel
Vadzior - Co tu się odwaliło. Corsa D 2009 1.2 80KM. Przebieg niecałe 70tys., auto do...
  • 31
@Hdrunked: eee, Corsa C dobre auto. Tylko gniło jak każdy złompel :) Miałem 1.2 Ecotec 75 koni i pół roku po wymianie pompy wody w ASO znów zaczęła przeciekać. Poza tym, wywalone serwo hamulcowe i to dwa razy w ciągu 10 lat, lejąca się woda do kabiny przy nodze kierowcy, złodziej prądu, wyciek paliwa ze zbiornika..

eeee, tak, były #!$%@? :D
@Hdrunked: @jakis_login: Ja mam te auto od nowości. Nie narzekam. Garażuje. Rdzy ani śladu. Zresztą widać po przebiegu, że mało użytkowana jest. Nic poważniejszego w niej nie robiłem prócz rzeczy eksploatacyjnych przez te 11 lat jak ją mam (końcówki drążka stabilizatora 2x, klocki, świece, akumulator). Dla mnie auto spoko, mało pali, a i tak mam wersję 5 drzwiową która trochę waży.
@Vadzior: moja Corsa C w wieku 18 lat miała 102k przebiegu. W środku była igłą, ale blacharsko - trup :) Mechanicznie dolegało jej wszystko. Puściłem ją handlarzowi za 500 zł, to mi jeszcze teren na pożegnanie oznaczyła, bo dziura w zbiorniku paliwa przybrała takie rozmiary, że przy wjeździe na lawetę się wszystko wylało :D Całe szczęście, że to był samochód, który dostałem do zajeżdżenia jako drugie auto. Nie było mi go
@Vadzior: pisałeś, że jest garażowana - powinna wytrzymać dłużej. Niestety blaszki są dość cienkie i zimowa sól potrafi narobić niezły bałagan. Warto więc zimą chociaż płukać samochód, żeby pozbyć się soli. Moja stała pod chmurką i zima 2019/2020 ją dobiła.
@kajak98: 1200kg? Jak mnie pamięć nie myli mam w dowodzie wpisane 1040kg. I to wersja 5d, 3d ważą poniżej tony. Co do przyspieszenia to i tak jeżdżę tym po mieście po 3-5km w jedną stronę. Po co mi lepsze przyspieszenie w takich warunkach ¯\_(ツ)_/¯
@kajak98: e tam gadasz ja mam diesela 1.3 75KM i wiadomo demon to to nie jest ale na 5 biegu tira wyprzedza się bez problemu, od 80 do 120 jakoś jedzie potem fakt rozpędza się ale trwa to miesiącami xD
Natomiast bezawaryjność to jest to co lubię 412kkm turbo oryginał, rozrząd oryginał, wtryski oryginał, silnik nie otwierany, przy mrozach jakie były czyli -23 u mnie pali od strzała, średnie spalanie na