Wpis z mikrobloga

Zacząłem #studia informatyczne i spodobał się mi język #python

Robię wyzwanie sobie i będę na tym tagu: #rokzpytonem

opisywać czego nauczyłem się, wklejał programy moje itd. Zaczynam od początku jeszcze raz by usystematyzować wiedze, może kogoś też wciągnie :).

Z programowanie miałem do czynienia już w technikum informatycznym, zacząłem od Turbo Pascala (xD), później był C++, oczywiście #!$%@? z tego wyszło, bo w tym wieku co innego miałem w głowie.

1/365

Start: 18:50
25.01.2021
Koniec: 20:30

Materiał z którego korzystam: Automatyzacja nudnych zadań z Pythonem - Autor:
Al Sweigart
Przerobionych stron: 56/561 - w tym tempie zajmie mi to 11 dni.

Pythona zainstalowałem wcześniej, tak samo jak PyCharma (z jego będę korzystać później).
Jeśli będę miał problem to spróbuję zadać pytanie na forum: Stack Overflow lub w sekcji "[https://www.reddit.com/r/learnprogramming/)" na Reddit.

Jak zadać dobrze pytanie:
- wyjaśnij co chcesz zrobić, a nie jedynie to, co już zrobiłeś.
- dokładnie wskaż miejsce, w którym występuje błąd - linijka kodu.
- pastebin.com lub gist.github.com wklej cały komunikat błędu oraz utworzony przez Ciebie kod źródłowy programu.

Warto:
- wyjaśnić, w jaki sposób próbowałeś rozwiązać problem
- podaj dokładną wersję używanego Python (różnice między interpreterami w wersji 2. i 3.). Nazwa systemu operacyjnego i jego wersja
- jeśli błąd pojawia się po wprowadzeniu zmiany w kodzie, dokładnie wyjaśnij, na czym polega ta zmiana.
- poinformuj czy błąd jesteś w stanie odtworzyć za każdym razem, gdy uruchomisz program, czy tez występuje jedynie po wykonaniu określonych czynności. Jeśli ten drugi przypadek to wyjaśnij.

Jeśli masz jakieś pytanie do mnie bo nie wiesz co jest na zdjęciu to pytaj :).
( )Rozdział 1(°°

jeden
dwa
trzy
cztery
pięć
sześć
siedem
osiem

Na koniec mem taki życiowy dla ludzi szukających swojej drogi zawodowej w życiu.
#naukaprogramowania #programowanie
K.....i - Zacząłem #studia informatyczne i spodobał się mi język #python

Robię wyz...

źródło: comment_1611602998lWAOPtJ39nSxPkKBO6bG7n.jpg

Pobierz
  • 10