Wpis z mikrobloga

Po latach z windowsem chciałem spróbować linuxa i mam problem z kartą graficzną(MX150). Jak tylko zainstaluje sterowniki nvidii to wentylator w laptopie dostaje #!$%@?, a na baterii trzyma jakieś pół godziny. Temperatura karty w spoczynku to ok 50 stopni. Na karcie zintegrowanej wszystko, fajnie, cichutko. O co tu może chodzić? #linux #ubuntu
  • 8
  • Odpowiedz
@enzet: Co nie przemawia za Nvidią:
1. Gardzą Open Sourcem. Podkładali kłody pod projekt nouveau.
2. Robili problemy z Optimusem na początku jego istnienia.
3. Ograniczali funkcje wyświetlania GeForców na Linuxie (obsługę wielu monitorów) co najmniej do serii 9***, wymagając do tego celów kart z linii Quadro.
4. Sprzedają sprzęty z Androidem (czyli z Linuxem) do którego doklejają BLOBy (sterowniki do układów związanych z Tegrą). Nie wiem jak z ?Jetsonem?.

Ogólnie
sirpingus - @enzet: Co nie przemawia za Nvidią:
1. Gardzą Open Sourcem. Podkładali k...
  • Odpowiedz
@enzet:

1. Jaki Linux?
2. Jak instalowałeś sterowniki?
3. Czy sprawdziłeś w sklepie Nvidii, czy sterowniki, które instalujesz, są właściwe dla twojej karty?
4. Czy instalowałeś w terminalu, aby wiedzieć, co wywaliło (kernel czy dkms)?
5. Usługi wróżki są płatne.
6. BIOS.
  • Odpowiedz
@enzet: klasyka nvidiowego gówna.

zapomniałem dodać że próbowałem różne wersje sterowników na różnych distro


@enzet: Próbować możesz ale to nvidia wydaje blopa, który robi problemy. 95% problmów z gpu nvidii do tego się sprowadza.
  • Odpowiedz
@enzet: GreenWithEnvy - aplikacja pozwalająca sterować krzywą wiatraczków kart nvidii. Używam na GTX 550ti - działa. Jeśli nie da się w interfejsie zmieniać krzywej, to trzeba zmienić ustawienia sterownika w jądrze. Piszę ogólnie, bo już nie pamiętam co dokładnie trzeba robić, ale wyszukiwarką znajdziesz rozwiązanie.
  • Odpowiedz