Wpis z mikrobloga

Tomasz Sętowski (1981)
Ikona Czasu,
Olej na płótnie

"Wycieczki w krainę fantazji są dla mnie poszukiwaniem skarbów, którymi chciałbym się podzielić. Umysł jest swoistą fabryką snów uruchamianą na czas tworzenia. Wymyślanie monumentalnych kompozycji jest próbą zaistnienia w świecie wyobraźni, z dala od codzienności. Wybór jakiego dokonałem w życiu wydaje mi się trafny - malowanie przychodzi mi łatwo, lecz z trudem rozstaję się z obrazem. Podróże artystyczne, które odbyłem w swoim życiu spowodowane były zamiłowaniem do malarstwa. Oprócz tego, że maluję, interesuje się sztuką szeroko pojętą. Zainteresowania te naprowadziły mnie na trop własnego stylu, którego staje się powoli niewolnikiem. Tworząc swoje ostatnie prace, miałem na tyle czasu, aby oswoić się z myślą, że obrazy te będą utracone na czas wystaw, aż w końcu znajdą się w różnych kolekcjach. Ale taki jest los obrazu, podróżować i zmieniać właściciela."

Tomasz „Senti” Sętowski (ur. 14 czerwca 1961 w Częstochowie) – polski plastyk, malarz, surrealista.

Absolwent IV LO im. H. Sienkiewicza w Częstochowie (matura 1980), następnie Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie. Autor prac pokazywanych na wystawach zbiorowych (m.in. „Surrealiści polscy” Triennale „Sacrum”) i indywidualnych w polskich oraz zagranicznych galeriach, m.in. Katarzyny Napiórkowskiej w Warszawie i Anny Kareńskiej w Poznaniu, Stricoff Fine Art Ltd.i InterArt w Nowym Jorku; były przedstawiane na łamach czasopism – m.in. w miesięczniku „Fantastyka”. Jego dzieła znajdują się w kolekcjach Teresy Żylis-Gary i Bogusława Kaczyńskiego. Znalazły się na okładkach m.in. książki Waldemara Łysiaka „Statek” oraz płyty zespołu Hipgnosis.

Jest zaliczany do twórców nurtu zwanego „realizmem magicznym”. Maluje tradycyjną metodą: olej na płótnie. W ostatnich latach prezentował jednak także grafiki powstałe w oparciu o obrazy olejne, jednak stanowiące osobną, ciekawą interpretację danego tematu. Ponadto prezentuje wykonywane okazjonalnie rzeźby. Muzeum Wyobraźni to jego galeria autorska znajdująca się w Częstochowie. Nagradzany m.in. przez Prezydenta Częstochowy i Ministra Kultury (Brązowy Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis).

Wydał w 2003 album „Muzeum Wyobraźni” nakładem Muza SA, 3 lata wcześniej ukazał się album „Teatr Magiczny” nakładem tego samego wydawnictwa.


Źródło: Cavaletto/ Setowski/ Wiki

#promocjasztuki #malarstwo #sztuka #setowski
HaHard - Tomasz Sętowski (1981)
Ikona Czasu,
Olej na płótnie


"Wycieczki w krai...

źródło: comment_1611600770C5RhpIAGLM9gpvHTcV7Wi9.jpg

Pobierz