Wpis z mikrobloga

#smartfon #telefony #android #xiaomi i trochę #fotografia

Temat czasem się przewija, ale zazwyczaj ludzie szukają dobrego telefonu, który przy okazji ma fajny aparat. W tym przypadku szukam dla dziewczyny telefonu, w którym RAM, procesor czy pamięć nie są istotne, chodzi w 90% o aparat (a te brakujące 10% to ekran).

Jesteśmy parą fotografów, ale na rowery, motocykle czy inne spacery z psem nie chce nam się lustrzanek zabierać. Na sensownego bezlusterkowca z fajnymi szkłami szkoda kasy, więc szukamy smartfona.

Wymagania:
- Nowy
- Do 2000 (z lekką poduchą)
- Spoko aparat, ilość Mpx nie jest istotna, ilość obiektywów też nie - no ew. tele by się przydał o ile będzie miał sensowną jakość

Ja sam mam OnePlus 6 i jest znośnie (przynajmniej w porównaniu do starszych Xiaomi, które miałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)) No ale szukamy czegoś lepszego jeszcze.

Znalazłem coś takiego jak:
- Realme X3 SuperZoom ok.1600zł (obiektyw tele na plus, ale samej marki nie znam zbytnio)
- Xiaomi Mi 10T (bez pro) ok. 1800zł (opinie dobre, ale mam złe wspomnienia z marką)
- Huawei P40 (bez pro) ok. 1850zł (spoko opinie, od znajomych słyszałem, że ogólnie wyższe modele Huawei dają radę jeśli chodzi o foto, na minus google)
- Nokia 8.3 - 1950zł (Nokia też słynęła ze spoko aparatów, mało popularny model, ale może warto jak chodzi głównie foto?)
- Oppo Reno 3 Pro - 1990zł (też nie znam zbytnio firmy, ale obiektyw tele w zestawie, opinie też ma dobre)
- Xiaomi Mi 10T Pro - 2070zł (stabilizacja optyczna, 4K 60kl, opinie niezłe, no ale najdrożsjzy i marce nie ufam jeśli chodzi o foto)

Który brać?

  • Realme X3 SuperZoom 3.6% (1)
  • Xiaomi Mi 10T (bez pro) 0% (0)
  • Huawei P40 (bez pro) 25.0% (7)
  • Nokia 8.3 14.3% (4)
  • Oppo Reno 3 Pro 10.7% (3)
  • Xiaomi Mi 10T Pro 32.1% (9)
  • Inne (napisz w komentarzu) 14.3% (4)

Oddanych głosów: 28

  • 12
@romanowy: tak jak wyżej, jeżeli nowy to Pixel 3a/4a/4a 5G, bardzo powtarzalne i dobrej jakości zdjęcia.
Jeżeli ma być obiektyw tele i może być używka to Pixel 4/4XL, ewentualnie jak bardzo budżetowo to Xiaomi typu Mi8/Mix 2s/Mix 3, bo mają ten sam sensor i bardzo dobrze współpracują z Gcam.
Xiaomi, Realme i Oppo zostało zatem odrzucone (co ciekawe w komentarzach panuje raczej zgodny hejt na Xiaomi a mimo to, w ankiecie prowadzi xD)

Ja staram się forsować P40/P30 Pro, dziewczynie się podoba Nokia. Pixel 4A na podium póki co.