Wpis z mikrobloga

Możesz pójść do geodety a on za opłatą wyciągnie Ci te dane z ewidencji gruntów jeśli takowe są wpisane. Koszt 100-200 zl


@DanekRBI: na podstawie jakiego przepisu??? jaką niby prace ma zgłosić?
  • Odpowiedz
t

dla kogo geodeta może legalnie wyciągać te dane? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@MilionoweMultikonto: Gość #!$%@? bzdury.

Po identyfikatorze działki idzie dojść do jej adresu i położenia, ale tylko ktoś kto ma interes prawny może uzyskać dane o charakterze podmiotowym czyli dane właściciela. No chyba, że jest to nieruchomość która jest w zasobie państwowym.

Innymi słowy jeśli nie masz interesu prawnego (a takim nie jest np chęć
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Nie jest przestępstwem jeśli geodeta pozyska te dane z urzędu. Kwestia która zahacza o nieprawne udostępnianie danych osobowych jes przekazanie tych danych przez geodete osobie trzeciej i tylko wtedy.
Wielu geodetow nie ma problemu żeby takie dane udostępniać, choć nie powinni.
  • Odpowiedz
Nie jest przestępstwem jeśli geodeta pozyska te dane z urzędu


@DanekRBI: Weź ty już się nie błaźnij ja cię proszę i po prostu jak nie masz o czymś pojęcia to zamilcz.

Jeśli mam uprawnienia zawodowe pozwalające mi na wgląd do rejestrów i danych osobowych to nie znaczy, że mogę potem udostępniać te dane innym osobom. To jest przestępstwo.

. Kwestia która zahacza o nieprawne udostępnianie danych osobowych jes przekazanie tych danych
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Mnie mówisz żebym się nie blaznil bo napisałem że geodeta może wyciągnąć dane osobowe z urzędu, a sam proponujesz żeby gość kupił sobie numer kw w internecie i tam się dowiedział kto jest właścicielem? No hipokryzja jak stąd do Radomia. Gratulacje.
  • Odpowiedz
Mnie mówisz żebym się nie blaznil bo napisałem że geodeta może wyciągnąć dane osobowe z urzędu


Ty się błaźnisz bo proponujesz gościowi, żeby zgłosił się do kogoś by za 200 zł popełnił przestępstwo.

, a sam proponujesz żeby gość kupił sobie numer kw w internecie i tam się dowiedział kto jest właścicielem? No hipokryzja jak stąd do Radomia. Gratulacje.

@DanekRBI: Nie proponuję. Mówię, że jest taka możliwość i ona w przeciwieństwie
  • Odpowiedz
@MilionoweMultikonto: Wypis w gminie, ale tak jak wspomnieli tutaj - trzeba wykazać interes prawny. Np jak planujesz kopać kabel to zbierasz wypisy wszystkich działek na jego trasie. Ale w sumie nie wiem, na co u mnie powołują sie przy ich zamawianiu.
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Też mógłbym powiedzieć, że tylko proponowałem, a jednak napisałem jaka jest możliwość, podobnie jak Ty. Zresztą skoro uważasz, że pobieranie w ten sposób numerów KW jest legalne to znaczy, że sam nie wiesz co piszesz. Przeczytaj sobie pierwszy lepszy artykuł choćby na stronie geoforum to będziesz miał większą wiedzę na ten temat i nie będziesz bronił swojej racji w taki sam sposób. Idąc Twoim tokiem rozumowania, ja nie popełniam przestępstwa
  • Odpowiedz