Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@chrominancja: bo budowanie nawyku to odrobina więcej niż samo bezrefleksyjnie powtarzanie jakiejś czynności. aby nawyk powstał, musi też zostać odpowiednio "zabudowany" w mózgu. w dużym uproszczeniu - czy stojąc pod prysznicem zastanawiasz się, dlaczego w ogóle się myjesz, albo dlaczego np. zaczynasz od głowy czy tam od lewej ręki?

najprawdopodobniej nie. po prostu masz już wbudowane w głowie, że tak to robisz, że to ma sens i dlatego trzeba to kontynuować
@Karoleer: ale ja właśnie nie mam żadnej rutyny w myciu włosów, dostosowuję kolejność w zależności od tego czy chcę nałożyć na włosy toner czy nie, czy chcę ogolić nogi czy nie, itd. To samo tyczy się mycia całego ciała.
Prędzej już w zakładaniu skarpetek przed spodniami jest jakaś "rutyna", tyle że nie wynika to z przyzwyczajenia tylko wygody bo ciężko się to robi w obcisłych spodniach. Nie uważam, że to nawyk.
@Errad: Czesto jak rano przed praca biore prysznic to sie ogarniam: a! Jeszcze pompki! I obok kibla pompuje xD ten prysznic jakos mi o nich przypomina i o cielesnosci ludzkiego ciala xD mozliwe sa rozne wariacje tych nawykow i przekazywania ich do podswiadomosci, albo podlaczanie ich do czegos co juz znamy albo wyobrazanie sobie jakichs emocji i laczenie ich z dana czynnoscia, zeby zrobic SQL injection do podswiadomosci, w planach mam