Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Szukam porady na temat vanow Renault Espace IV, zainteresował mnie ten van z racji przedewszystkim ceny pierwszych roczników, miejsca i designu który wydaje się miły dla oka mimo, że jest to van oraz upływu lat. Interesują mnie tylko benzyniaki z gazem, a wyczytałem, że te benzyniaki są bardzo dobre do gazu. Problem jest taki, że szukam w miarę taniego wiekszego auta którym mam zamiar zastąpić e46 turing który dla mnie nie spełnia wymagań z racji, że nie jestem juz kawalerem tylko mam żonę i bombelka. Zainteresował mnie także c4 picasso ale pewnie przekroczy budżet auta do 10k ostatecznie c8 citroen lub peugeot 807 ostatecznie ze względu na design ale przedewszystkim zależy na nieawaryjności więc je też biorę pod uwagę. Ktoś mogłby się wypowiedzieć coś o tym renault i pozostałych wymienionych vanach jak z awaryjnością i trudnoscią napraw, żeby nie okazało się, że aby wymienić żarówkę w podróży trzeba pół samochodu rozbierać ewentualnie polecić jakiś samochód który jest bardziej rodzinny ale jednocześnie nie wypala gałek ocznych od patrzenia na niego. Obecnie 3 osobowa rodzina, chcialbym tez zmieścić 2 rowery ewentualnie w razie potrzeby do takiego auta. #renault #espace #van #minivan #minivany #citroen #peugeot #mechanikasamochodowa
  • 10
@Mefiaczek: oba silniki 2.0 to stare dobre F4R. Ten bez turbo raczej będzie za słaby do wygodnej jazdy, ale 2.0T powinno jako tako jechać. Sam mam takie 2.0T w Lagunie 3 w wersji 204KM i ciągnie zacnie. Ogólnie to jest jeden z lepszych silników benzynowych pod gaz i przy okazji jeden z ostatnich. Ma swoje przypadłości, ale nic poważnego. Ale ceny aut z tym silnikiem bywają trudne do przełknięcia
Co do
@Mefiaczek: jeszcze dwa słowa. Trzeba brać poprawkę ze to jest Renault czyli trochę taki nie-samochód, a przynajmniej tak jest w głowach niektórych ludzi i dużej części mechaników. Za to części są całkiem tanie i zwykle nie warto szukać zamienników.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sosna119: Znajomy mechanik skomentował espace, że oprócz silnika 2.0t ten samochod nie ma zalet i problematyczne naprawy bo właśnie elektronika jak w niesławnej lagunie II ale napisałem na mirko bo chciałbym więcej opinii wysluchać.
@Mefiaczek
Posiadam 2.0 dci wersje 150km bez dpf 2010
7,2-9 l/100km, wlewam tylko diesel premium z odpalaniem zero problemow, z napraw zaslepienie egr, wymiana podnosnikow szyb lewy/prawy przod, czasem zaswieci sie kontrolka airbag po czym gasnie od razu albo czasem swieci przez 10km ;>
samochod raczej problematyczny elektrycznie niz mechanicznie
nie pchaj sie w 1,9/2.2 ani 2.0dci wersje 170km
olej co 15k km rozrzad na łańcuchu
jak dbasz tak masz
no i
@Mefiaczek: Miałem kiedyś 3 lata vel satisa 2.2 dci (to te same podwozie i technika co espace poza tylną osią) i miałem lagunę z 2.0T. Ten 2.0T będzie jeździł z gazem do śmierci technicznej reszty, ale reszta (przedlift) to laguna II pełną gębą; w dodatku dowalona większą masą. W zawieszeniu będą padać non stop końcówki drążków kierowniczych żywcem zaczerpnięte z laguny a nie radzące sobie z masą. Drogie bywają opony (17"
po tym info raczej odpuszcze renault, bo w tym budżecie tylko przedlift by wchodził w grę, więc sie skupię na c8 lub 807


@Mefiaczek: Tam też może być nieróżowo w tym budżecie. Przemyśl, czy nie lepiej olać vana i rozważyć minivana
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Renault Espace odrzuciłem, poluję do 100km od mojego domu na jakiegoś peugeota 807 lub citroena c8 2.0 lub 2.2 benzyna lub z lpg. Teraz pytanie czy fiat ulysse i lancia phedra jako bliźniacze maja dokładnie te same silniki co grupa PSA oferowała oraz jak z blachą? Ta sama? słabsza lub lepsza niż 807/c8 #peugeot #citroen #fiat #lancia #minivan #van #minivany