Wpis z mikrobloga

Ja nie mogę, poziom YouTube to żenada. Wyświetla mi się filmik "Dlaczego Kowalski z Madagaskaru ma polskie nazwisko?" Myślę sobie- a obejrzę, dowiem się jakiejś niepotrzebnej rzeczy z rana. No i wchodzi masz twórca youtuber, król researchu, kaganek oświaty. Filmik ponad 4 minuty:
- no cześć, to dlaczego ma takie nazwisko? Zaraz się dowiecie
- intro
- dajcie suba
- Pingwiny z Madagaskaru to bajka
- Kowalski to polskie nazwisko
- a tak w ogóle to dajcie suba
Mija ponad minuta a ja nadal niczego się nie dowiedziałem. Potem jakieś przemyślenia z dupy i na końcu się dowiaduję, że autor w sumie sam nie wie. Ale dajcie suba. (°°
#youtube #internet #zalesie
Eustachiusz - Ja nie mogę, poziom YouTube to żenada. Wyświetla mi się filmik "Dlaczeg...
  • 33
  • Odpowiedz
  • 0
Chodzi najprawdopodobniej o to, że polacy w USA mają stereotyp głupich. Więc Kowalski jest takim żartem w swoim przeciwieństwie do polaków.
  • Odpowiedz
@Eustachiusz: Ja jak szukam poradnika, i filmik zaczyna się od #!$%@? o czym będzie poradnik to z automatu wyłączam. Dla zasady. Beka jak jeszcze jest wstęp z notatnika i autor piszę "Cześć, witam w moim poradniku dotyczącym [...]." i tak po dwóch minutach dopiero jest do czego szukałeś.
  • Odpowiedz
@szuineg: Polacy mądrzy i zaradni w USA? Ja znam tylko ten sterotyp polaka w ueseju, że Polak zastępuję im głupka w kawałach. No ale tak to wygląda w dosłownie paru stanach
  • Odpowiedz
@DiscoKhan tak dokładnie, są pojmowani jako głupki ale znający się na wszystkim, po prostu usmanom ciężko przyznać że ktoś może być lepszy więc tym bardziej wyśmiewają kogoś kto mógłby zaburzyć to pojmowanie.
  • Odpowiedz
@Eustachiusz: nie równajmy Youtuba do #!$%@? kanałów bo są też totalne przeciwieństwa, np. ja jestem fanem Lindybeige - odpalasz filmik i "Hej, dzisiejszy film sponsorowany przez cośtam będzie o bitwie pod Cannae. No więc... ". Totalnie nie interesuję się historią ale jego filmy chłonę bo strasznie ciekawie opowiada
  • Odpowiedz
@Eustachiusz też to oglądałem i mam podobne odczucia. Do tego ten dziwnie zmodulowany głosik...
P. S czy 30 lat to nie za dużo żeby oglądać pingwiny? Nie wiem czemu ale podoba mi się tamtejszy humor xD
  • Odpowiedz
To też taki mit na temat Polaków w USA, bo niby są mądrzy i zaradni, ale nie wpłynęli znacząco na rozwój USA, więc coś z nimi musi być nie tak ( ͡º ͜ʖ͡º)


@szuineg: Szkoda, że o takim tam na przykład mało znanym Kościuszce zapominają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz