Wpis z mikrobloga

Ja nie mogę, poziom YouTube to żenada. Wyświetla mi się filmik "Dlaczego Kowalski z Madagaskaru ma polskie nazwisko?" Myślę sobie- a obejrzę, dowiem się jakiejś niepotrzebnej rzeczy z rana. No i wchodzi masz twórca youtuber, król researchu, kaganek oświaty. Filmik ponad 4 minuty:
- no cześć, to dlaczego ma takie nazwisko? Zaraz się dowiecie
- intro
- dajcie suba
- Pingwiny z Madagaskaru to bajka
- Kowalski to polskie nazwisko
- a tak w ogóle to dajcie suba
Mija ponad minuta a ja nadal niczego się nie dowiedziałem. Potem jakieś przemyślenia z dupy i na końcu się dowiaduję, że autor w sumie sam nie wie. Ale dajcie suba. (°°
#youtube #internet #zalesie
Eustachiusz - Ja nie mogę, poziom YouTube to żenada. Wyświetla mi się filmik "Dlaczeg...
  • 33
  • Odpowiedz
@Eustachiusz: I standardowo zebranie o suba i kliknięcie w dzwoneczek i ŁAPĘ W GÓRĘ na samym początku, zamiast wspomnieć coś na koniec, ze jak się podobał materiał to możecie zostawić suba blabla to zachęci mnie do dalszej pracy xD
Ale ogólnie polskiego yt to omijaj z daleka, nie warto wystawiać się na tak potężne rakogenne materiały.
  • Odpowiedz
@Eustachiusz: Też mi się to wyświetliło, a że lubię pingwiny to myśle obejrzę, a tu zero treści. Plusy pod takimi filmikami chyba świadczą o tym że społeczeństwo chce być ogłupiane
  • Odpowiedz
  • 12
@Eustachiusz prawda taka że niestety są takie czasy. Jakbyś wszedł na neta to mógłbyś znaleźć milion podobnych artykułów, gdzie zamiast jako film mógłbyś to przeczytać na 4tej stronie po wgraniu wszelkich reklam, zaakceptowaniu ciasteczek i wyłączeniu adbloka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
angielski też przecież, w ogóle nagrywanie filmików zamiast pisania to gówno


@peja_ricardo12: zależy o czym, jeżeli ktoś robi 15 minutowy filmik nt prostego pytania to nie oglądamy go delikatnie mówiąc ale są ludzie na na angielskojęzycznej części yt których filmy przebijają produkcję polskiej telewizji, są merytoryczne, podzielone na części, skryptowane i z wysoką jakością produkcji.

Ogółem zaskakująco dużo jest kanałów gdzie jakość tego wszystkiego jest po prostu dobra a często
  • Odpowiedz
  • 0
@Eustachiusz weź na takich kanałach klikaj "nie polecaj kanału" lub "nie interesuje mnie to", to z czasem będziesz miał trochę spokoju.
Ja z zasady pomijam filmiki z "klikbajtowym" tytułem i/lub miniaturką, co tutaj akurat jest oczywiste.
  • Odpowiedz
poziom YouTube to żenada


@Eustachiusz: wchodzisz na część YT przeznaczoną dla dzieci, szukasz tam analiz i genezy powstania pseudonimu pingwina, a później dziwisz się, że jest to podane w trywialny sposób? Dodatkowo w tytule masz napisane "teoria" co tylko podkreśla, że będzie tam tylko gdybanie. Autor coś tam nadmienił, że to może nawiązanie i tribute Stargate, gdzie jeden z żołnierzy miał takie nazwisko i dzieciom to wystarczy.

a jak chcesz więcej info, to wpisujesz w wyszukiwarce "kowalski penguins trivia", wyskakuje Ci ta strona https://madagascar.fandom.com/wiki/Kowalski/Trivia i masz tam napisane "Kowalski is also a slang nickname for somebody who works diligently in the background and never takes any credit - which was applicable in the first movie, at least."
zatem Kowalski nazywa się
  • Odpowiedz
@Biszkopcik: taki ublock tyle, że moderowany przez jego społeczność i obejmujący blokowanie treści wrzuconych bezpośrednio do filmu przez samego autora. Działa to na tej zasadzie, że instalując wtyczkę logujesz się do anonimowego konta (zostaje Ci nadany identyfikator) i masz dostęp do narzędzi pozwalających na flagowanie fragmentów filmów z podziałem na kategorie. W tym momencie możesz byc bierny i korzystać z tego co inni poblokowali, albo samemu pomagać we flagowaniu i
  • Odpowiedz
@Eustachiusz bajka jest z USA, tam Polak, czyli popularny Kowalski to niezbyt błyskotliwy ale znający się na wszystkim człowiek. I tak jest napisana ta postać, zawsze na wszystkim się zna, często jego wynalazki działają, ale często to wynika z przypadku niż z celowości działania. To też taki mit na temat Polaków w USA, bo niby są mądrzy i zaradni, ale nie wpłynęli znacząco na rozwój USA, więc coś z nimi musi
  • Odpowiedz