Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rzep: oczywiście że może i jak najbardziej nie mam prawa tego mu zabraniać bo kupił mieszkanie chce je jak najszybciej wyremontować i pewnie w nim mieszkać. Jasne pewnie albo ustalił sobie urlop jeszcze przed pandemia bądź nawet i ekipe. Ma do tego prawo i to robi. I to zupełnie nie jest jego wina. Tylko kiepski zbieg okoliczności że akurat wtedy był największy lockdown. Też nie z jego winy (no chyba
  • Odpowiedz
Jako jeden z podwykonawców robiłem parę lat temu fragment elewacji sądu we Wrocławiu, kto tam był, ten w cyrku się nie śmieje. Przyznam, że część pracowników sądu miała normalne podejście do sprawy, natomiast niektórzy robili takie afery, że urąga to ludzkiej inteligencji, a prawnicy, z pozoru zdają się być ludźmi inteligentnymi i ogarniętymi.

To znajdź ekipę, która będzie chciała w takich godzinach pracować ;-) Ja parę lat temu robiłem renowacje elewacji w budynku NFZ, oczywiście afera, bo panie przez hałas nie mogą pracować, padło pytanie, czy nie moglibyśmy pracować od 15:30, jedyna reakcja możliwa w takiej sytuacji to XD Powiedziałem paniom, żeby poszły się pożalić temu, kto ten remont zlecił.


@Bad_Sector: Kek. Nie wiem jak w NFZ i innych dziwnych państwowych tworach ale u mnie w korpo robili renowacje pięter weekendami i po 16, 5 lat tam robię i nigdy nie widziałem żeby jakiekolwiek hałaśliwe prace utrzymaniowe były robione w czasie pracy. Nie wyobrażam sobie sytuacji że sobie robole za oknem n----------ą 8-16, głównie dlatego że koszt remontu to jest promil tego co to korpo codzień zarabia...

To trzeba zainwestować w słuchawki z ANC i wszyscy będą szczęśliwi. Uroki życia w bloku - każdy ma własne życie i
  • Odpowiedz
@Bad_Sector:
To wynika z tego, że "paniom" się nudzi i lubią się do ludzi d---------ć dla czystej zasady.
Mieliśmy kiedyś remont w starej kamienicy, dosyć duże mieszkanie, tynki same odpadały, wilgoć, syf, kiła i mogiła, no ogólnie wszystko do r--------a i wyniesienia. To paniusie się zaczęły sadzić, że przez to wynoszenie (Januszex, więc w wiaderkach z któregoś piętra) mają syf na klatce schodowej.
Perfidnie zostawialiśmy syf? Oczywiście, że nie. K---a,
  • Odpowiedz
@Shatter: to nie jest rozwiązanie problemu. Sąsiedzi na wsi też robią remonty i jak dom jest płot w płot to i tak to słyszysz. Tak samo w przypadku budowy - sąsiad może się budować rok, dwa. Sama przez pół roku musiałam znosić ogromny hałas. A w wakacje koło domu ciągłe imprezy po nocach i głośna muzyka z otwartego auta. Takie życie. Tylko miastowym się wydaje, że na wsi jest cicho.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tryb_graficzny: u mnie bodajże po 17 czy tam 18 remontów czy innych hałaśliwych prac w ogóle przeprowadzać nie można i jest git, odpocząć można w spokoju po całym dniu
  • Odpowiedz
J---ć jakieś lekcje online, każdy ma je w dupie. A robota ważniejsza, zarabiasz kase na chleb, na utrzymanie się kiedy nauka online to jedynie gra pozorów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tryb_graficzny: heheszki ale jest to teraz problemem. wiele osób pracuje z domu i ciężko jest wytrzymać jak sąsiad sobie remoncik robi akurat

@haxx: dlatego tylko tryb hybrydowy. Nie masz warunków do pracy w domu (choćby czasowo) to pracodawca musi ci zapewnić miejsce w biurze. Jeżeli nie to opłacić przestrzeń coworkingowa. Co do dzieci, to niech cierpią.
A tak poważnie to w szkołach powinny być świetlice na takie ewentualności.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@haxx: To trzeba zainwestować w słuchawki z ANC i wszyscy będą szczęśliwi. Uroki życia w bloku - każdy ma własne życie i swoje problemy.

@dolOfWK6KN: jasne tylko problem w tym że sensowne to się od 1300 zł zaczynają. Miałem takie za 400-500 i to anc co najwyżej dźwięk lejącej się wody potrafiło wyciszyć.
A kupiłem na drace p---e bachory pod oknem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@janeeyrie: nic mnie nie w-----a tak jak te wielomiesięczne remonty. Niech cymbał wpuści ekipe to mu wszystko w des tygkdnjr zrobią, ale po co, skoro."może sam". Nie tylko będzie miesiącami siebie i sąsiadów męczył, ale jeszcze zrobi c-----o.
  • Odpowiedz
@tryb_graficzny: sąsiad moich rodziców od 5 lat robi generalny remont mieszkania kierując się hasłem z tej karteczki. Żeby oszczędzić robi go sam po swoich godzinach pracy czyli po 17 w dni robocze i całe weekendy. Jeszcze się nie wprowadził a wszyscy sąsiedzi już mają co
go dość ;).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@haxx: niby tak, ale co to ma do rzeczy. Jeśli masz do zrobienia remont to przecież nie będziesz czekał aż się pandemia skończy. 8-15 nie, bo połowa bloku na home office albo lekcje online. 6-22 nie, bo druga połowa wróciła z biura albo emeryci chcą odpocząć przy Klanie.

Mieszkając w bloku musisz się z tym liczyć
  • Odpowiedz
@brck89: no ciężko, ale teraz dla wielu osób siedzenie w domu jest dodatkowym argumentem żeby robić remont i jest tego więcej

ja mam gdzieś bo mieszkam w domku jednorodzinnym, ale ludzie mieszkający w blokach często narzekają
  • Odpowiedz