Wpis z mikrobloga

Cześć, mam pytanie typowo techniczne,
Napisałem aplikacje w angularze wraz z backendem(java) które się ze sobą komunikuja,
chciałbym udostępnić aplikacje na zewnątrz w wersji produkcyjnej. Kolega podpowiada mi żeby wejść w temat aws albo google cloud platform, ale nie do konca sie na tym znam i wolalbym odpalic to wszystko u siebie na komputerze tak jak działa to lokalnie, (tym bardziej ze nie ogarniam do konca jakie mogłyby to być koszty z wykorzystaniem wyżej wspomnianych rzeczy)
czy jest jakas mozliwosc udostepnienia ruchu sieciowego ze swojego komputera tak zeby aplikacja działała u mnie na komputerze i byla dostepna dla innych uzytkowników?
Posiadam internet w Vectra, ale konsultatnt powiedział mi ze maja zablokowane takie opcje,
jest jakis inny sposób?


#informatyka #siecikomputerowe #internet #vectra #pytanie
  • 5
czy jest jakas mozliwosc udostepnienia ruchu sieciowego ze swojego komputera tak zeby aplikacja działała u mnie na komputerze i byla dostepna dla innych uzytkowników?


@FortresMaximus: najlepiej i najprościej to publiczne ip nie chce mi się wierzyć że vectra nie oferuje (choć możliwe że tylko dla klientów biznesowych) inną opcją był by jakiś dynamiczny mapping z prywatnego adresu który dostajesz do publicznego
@FortresMaximus: Vectra jest chyba teraz na etapie wdrożenia CGNAT, więc ciężko będzie Ci coś wystawić na zewnątrz.

Czy pomyślałeś o fakcie, że udostępniając backend ze swojego komputera masz zero redundancji - to trochę nieprofesjonalne przy systemie, jak to określiłeś, khem produkcyjnym ;-) Co będzie jak komputer padnie albo będzie przerwa w dostępie do internetu?

Wynajmij VPS za $5 miesięcznie i po temacie.
@henkgreen na gcp chciałem wrzucić ale jak wziąłem projekt angularowy do wersji proda i wrzuciłem pliki to za nic w świecie nie mogłem ustawić żeby były polskie znaki, a na AWS wykorzystując s3 i bucket naprawilo się to samo z automatu