Wpis z mikrobloga

@Ruszylem_dupe: wlasnie tez dostałam emailwidze tam zapis że "Jak mogą Państwo dalej postępować

Jeśli akceptują Państwo nowe ceny za energię elektryczną, nie muszą Państwo podejmować żadnych działań. Prosimy zostawić e-mail bez odpowiedzi, a wówczas od 1 stycznia 2021 roku będą Państwo rozliczani według nowych cen.

Jeśli nie akceptują Państwo cen za energię elektryczną, mogą Państwo:

wypowiedzieć łączącą nas umowę zgodnie ze wskazanymi w umowie
i w OWU zasadami i terminem wypowiedzenia,
  • Odpowiedz
@elena-mary: w pierwszym punkcie wspominają o OWU, co by znaczyło, że trzeba ponieść opłatę jednorazową:
"W przypadku złożenia przez Klienta oświadczenia o wypowiedzeniu Umowy, o którym
mowa w OWU, Sprzedawca uprawniony będzie do nałożenia na Klienta Opłaty
jednorazowej za wcześniejsze wypowiedzenie Umowy. Jej wysokość uzależniona
będzie od długości okresu, o jaki skrócony zostanie czas, na jaki obowiązywał Cennik."

W drugim punkcie: "wybrać taryfę lub inny cennik z oferty TAURONA." nie ma
  • Odpowiedz
Można zmienić taryfę na inną (np. G11 na G12W) lub cennik na inny z oferty...produktowej ;) Skoro zawieraliście cennik na 2/3 lata to wiedzieliście co podpisujecie więc tak łatwo do taryfy sprzedawcy się wrócić nie da
  • Odpowiedz
@elena-mary: po godzince spędzonej na infolinii udało mi się zmienić taryfę z cennikiem na taryfę sprzedawcy bez opłaty handlowej. Wszystko dzięki podwyżce cen. Polecam ;)
  • Odpowiedz
@elena-mary: Przy pierwszej próbie po 30minutowym oczekiwaniu połączenie zostało zerwane po pierwszych sekundach rozmowy gdy tylko poinformowałam, że chciałabym zmienić taryfę prądu. Później znowu oczekiwanie na połączenie z konsultantem. Sama zmiana nie trwała długo.
Zastanawia mnie tylko od kiedy zmiana wejdzie w życie, zapomniałam o to zapytać.
  • Odpowiedz
@aggeta: a jaką miałaś umowę? na pewno tą z serwisantem? Jakich użyłaś argumentów?
Na pewno nie będziesz miała naliczonej kary?

Ja otrzymałem odpowiedź od Taurona, którą wklejam poniżej:

"Dzień dobry,
dziękujemy za Pana wiadomość. Zgodnie z umową obowiązuje Pana cennik od 1.09.2019 roku do 31.08.2022 roku.

Jeśli chciałby Pan teraz z niego zrezygnować, będzie się to wiązać z karą umowną w wysokości 25 zł. za każdy miesiąc pozostały do końca umowy
  • Odpowiedz
@Tomek-: a powołałeś się na zmiany w umowie? Dostałam już nową fakturę i nie ma tam żadnych naliczonych kar.
Gdzieś czytałam, że faktycznie kiedyś na stronie nie było dostępnej oferty sprzedawcy, więc klienci dzwonili i tauron pozwalał zmienić taryfę.
  • Odpowiedz