Wpis z mikrobloga

#koronawirus #bekazpisu #dzienbabci

Ograniczenie praktycznie całego życia społecznego, żeby chronić starsze osoby. Studia zdalne, siostra tak samo ma szkołę zdalnie, rodzice pilnują się w pracy i noszą te maseczki, wychodziłem do 2 kolegów raz na 2 tygodnie co też siedzieli sami w domach, ostatnie 2 tygodnie spędziłem w domu ucząc się.

Zdążyłem wczoraj złożyć mojej jedynej babci życzenia z okazji jej dnia, bo już kupiłem kwiatki, a już dzisiaj jest w szpitalu, bo czuła się słabo, zasłabła gdy mama prowadziła ją do auta i jeszcze stwierdzono u niej koronawirusa (,)

Najgorsza jest ta niemoc, czuję się bezsilny bo stracę jedyną babcie, która o mnie dbała...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@harnasiek: trzymaj się, obiecać że babcia wyjdzie z tego nie mogę - ale nawet w grupie powyżej 75 lat prawie 90% ludzi przeżywa koronawirusa

u mnie sąsiedzi mieli, oboje około 90 lat - oboje przeżyli, z czego jedno w ogóle nie odczuwało choroby (PCR u jednej osoby, przeciwciała u obojga)
  • Odpowiedz
@harnasiek mój dziadek przeżył covid ale po nim dostał zapalenie płuc a tu już śmiertelność 60%. Jak człowiek sobie uświadomić że nie ma żadnego systemowego rozwiązania na osobami starszymi i schorowanymi to się robi jeszcze bardziej smutno człowiekowi - zol na pomorskie ma 950 miejsc czas oczekiwania 2 lata teraz to już ludzie w łóżkach będą umierać jak ich że szpitali wypuszcza.
  • Odpowiedz