Wpis z mikrobloga

@Evert: @trzy_razy_rzezucha: Jest dużo możliwości, przewody elektryczne idą przez cały budynek i może iść ciąg peszlami, puszka to dziura w ścianie która może łączyć się z jakąś pustą przestrzenią albo uszkodzeniem. Ogólnie to się zdarza i oznacza że ktoś coś #!$%@?ł. I to na więcej niż jednym etapie, sama puszka nawet jak trafi gdzieś na jakiś "wiatr" to powinna być szczelna.
@dran2: Przecież przewody do gniazdka idą od skrzynki z bezpiecznikami, od skrzynki z bezpiecznikami nie ma peszla, idą pod tynkiem, od przyłącza do budynku do skrzynki z bezpiecznikami idzie wiązką kabli zazwyczaj w pionie elektrycznym na klatce, tam też się peszli nie używa
puszka musiała być umieszczona na kominie - być za głęboko wywiercona i wchodziła by w szacht kanalizacyjny czy wentylacyjny
puszka musiała być umieszczona na kominie - być za głęboko wywiercona i wchodziła by w szacht kanalizacyjny czy wentylacyjny


@Evert: To było by widać na planie, masz takie miejsca pozaznaczane.

od skrzynki z bezpiecznikami nie ma peszla, idą pod tynkiem, od przyłącza do budynku do skrzynki z bezpiecznikami idzie wiązką kabli zazwyczaj w pionie elektrycznym na klatce, tam też się peszli nie używa


@Evert: Nie jetem elektrykiem ani nic, nawet
on ma jakiś cug na wysokości nóg, skąd ten wiatr w gniazdkach elektrycznych miałby się brać?


@Evert:

poważne pytanie o te gniazdka, bo mi też wieje. Inny deweloper ( ͡º ͜ʖ͡º) O co z tym chodzi?


@trzy_razy_rzezucha:

Kable idą plastikowymi rurkami, w których mają dosyć luźno i ta rurka pewnie wychodzi na garaż podziemny. U mnie jest to samo i połapałem się, gdy z gniazdka
@villager: @paradoksik: @mietkomietko: @Evert: @dran2: @trzy_razy_rzezucha: Przedmuchy z gniazdek najczęściej biorą się z zbytniej szczelności mieszkań. Objawia się to również zaciąganiem powietrza z nieszczelności drzwi wejściowych do mieszkania, zazwyczaj z okolic progu. Najczęściej to zjawisko dotyka nowego budownictwa z zastosowaną wentylacją mechaniczną lub hybrydową, a rozwiązaniem jest zastosowanie nawiewników, mikrowentylacji okiennej oraz wietrzenie mieszkania, zwłaszcza przy zastosowanym wyciągu okapowym w lokalu. Oczywiście, może to też być
@skitarii: Owszem, peszle również mogą być źródłem powietrza, które jest zaciągane przez wentylację mieszkania, zwłaszcza, gdy odległości między teletechniczną skrzynką multimedialną i poszczególnymi puntami odbiorczymi są od siebie oddalone i w poszczególnych pomieszczeniach panuje różnica ciśnień, nawet minimalna.
@trzy_razy_rzezucha: Jeżeli posiadasz nawiewniki, to powinien on mieć możliwość ustawienia przepustnicy w pozycji przepływu minimalnego, co idealnie sprawuje się w warunkach zimowych, a nie dopuszcza do nadmiernego wzrostu wilgotności w pomieszczeniu.