Wpis z mikrobloga

Jaki dolnośląski szlak górski polecacie jeszcze na jednodniowy wypad z Wrocławia? Dodam, że jeśli chodzi o Karkonosze to Śnieżka raczej odpada - wchodziłem trzy razy i fajnie by było zobaczyć też coś innego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wczoraj wybrałem się na Wielką Sowę i bardzo mi się podobało. Generalnie spodobał mi się też pomysł wejścia na Śnieżnik, ale obawiam się, że mogę nie zdążyć zrobić tą trasę przed zmierzchem...Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i przydatne informacje!
#pytanie #wroclaw #dolnyslask #gory #turystyka #sudety #turystyka
  • 19
@grzemiak: To może jeszcze Góry Izerskie? Stóg Izerski, Wysoka Kopa, obok po czeskiej stronie jest wieża widokowa na Smreku. Polecam też spojrzeć na listę Korony Gór Polski - mnie to wysłało w parę mniej spektakularnych, choć ciekawych miejsc. Pewnie sam z siebie bym tam nie pojechał.

A no i jeszcze mój absolutny faworyt jeśli chodzi o atmosferę schronisk - też odwiedzony dzięki KGP: PTTK Jagodna. Super żarcie, przemili ludzie. Nawet teraz
@ThePPicasso: Ło matko ( _) Byłem zobaczyć to miejsce latem, klimatyczne, w środku osmalone jak chatka na Syberii czy innej Alasce. Wyglądało na porządnie wyposażone - piec, narzędzia itp. Przy utrzymywanym, rozpalonym piecu to i -20 nie powinno być straszne.
@stassma: w ogóle plan jest żeby dojść na szyszak. No i w druga stronę czyli od szklarskiej koło szrenicy > labski > kotły i zimowa trasa na szyszak pozniej powrót i zejście żółtym koło schroniska pod labskim. Najgorzej z tym wiatrem o którym mówisz bo trasa w większości po grzbiecie wiec na pewno mocno mnie przedmucha.
@grzemiak jeśli dałeś radę wejść na Śnieżkę i zejść przed zmierzchem, to że Śnieżnikiem się wyrobisz. Wchodzisz czerwonym szlakiem z Międzygórza do schroniska a potem zielonym na szczyt. Bardzo ładna trasa, tylko parkingi w Międzygórzu małe i dobrze być tam najpóźniej w okolicach 8 rano.
Druga opcja, teoretycznie troszkę szybsza to żółtym szlakiem z parkingu pod Jaskinią Niedźwiedzia. Tutaj spory parking czeka na dole.