Wpis z mikrobloga

Cześć mirki. Mam problem ze zdaniem mieszkania. Wynajmowałem przez rok mieszkanie, pozniej umowa sie skonczyła, więc na zasadzie umowy ,,na gębę" płaciłem dalej i mieszkałem. Ostatn miesiac zgodnie z umową - kaucja stanowiła opłatę. Miałem zdań mieszkanie i zaczęły się schody - wynajmujący zaczął mnie ścigać za zniszczoną kanapę. Zgodnie z prawdą - eko skóra z kanapy zaczęła odpadac na siedziskach, oparciach i plecach, ale uważam to za wadę produktu i nie poczuwam się winny, bo zwyczajnie korzystałem z niej siedząc przed tv. Pominę fakt ze właściciel do momentu kiedy podpaliłem na jego oczach kawałek złuszczonej i ten spalił sie jak torebka foliowa twierdził ze to skóra naturalna. Dla zasady nie mam zamiaru płacić nawet 1 zł za tę kanapę. Oczywiście straszenie sądem itd. Rodzą sie dwa pytania - kto ma rację i czy skoro formalnie od poł roku umowa wygasła i mieszkałem bez niej - czy w ogóle cokolwiek może oprócz napsucia krwi zrobić? Dołączam fotkę tej badziewnej kanapy.
#wynajem #warszawa #studia #prawo
kbkotala - Cześć mirki. Mam problem ze zdaniem mieszkania. Wynajmowałem przez rok mie...

źródło: comment_1610988285z2qdStdf0qxVm05aNnqcit.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
Dodam jeszcze że ogólnie mógłbym sie wypiąć na gościa bo nie ma mojej kaucji ale chciałbym udowodnić mu bląd. Chyba że racja jest po jego stronie.
  • Odpowiedz
@kbkotala: Informuj jak sobie z tym poradzisz, obecnie wynajmuję mieszkanie i mam taką samą sytuację - obecnie wynajmuję mieszkanie, w którym jest kanapa z tym eko gównem, które po 4 miesiącach normalnego spania na tym popękało ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@kbkotala: Umowa na czas określony staje się umową na czas nieokreślony, jeżeli zakres umowy jest nadal realizowany po zakończeniu okresu umowy przy obustronnej zgodzie (także milczącej). Czyli w skrócie, jeśli właściciel nie powiedział ci po skończeniu się umowy, że masz się wyprowadzić i nie zwrócił uwagi na to, że nadal płacisz, to wyraził milczącą zgodę i umowa została automatycznie przedłużona.
  • Odpowiedz
@kbkotala: według mnie to jest normalne zużycie gównomateriału i może co najwyżej się na Ciebie obrazić. Mógł kupić porządne meble, a nie z gównolitu.
  • Odpowiedz