Wpis z mikrobloga

21 wiek, a nadal niektóre zawody musza pracować 8h gdzie już po 5-6h jesteś nieefektywny i siedzisz i czekasz do wyjscia
#pracbaza
  • 82
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tommeister: na wolnym rynku nie byłoby problemu. Pracodawca sprawdziłby co jest najwydajniejsze i pewnie obciąlby pensje ludziom, Ci pracowaliby krocej te 5h ale za to pracodawca miałby kase na dwie zmiany. W efekcie mialby wydajniej i dluzej. Bo rozumiem, ze liczysz sie z tym, ze krocej pracujesz - mniej zarabiasz.
  • Odpowiedz
@mroznykasztan: @Marek1991: to akurat proste. Nikt mi nie zapłaci za więcej pracy, za to dostane więcej pracy.


@dziecielinapala Czy z takim podejściem nie masz problemu z uzyskaniem podwyżki czy premii? Zazwyczaj trzeba zrobić coś więcej, by pensja wzrosła.

Prędzej ci co wyrabiają 200 procent za minimalną przyczyniają się do wyzysku


Patrzysz tylko z punktu widzenia pracownika. A to z punktu widzenia pracodawcy może oznaczać, że przyjęte normy
  • Odpowiedz
@mroznykasztan: tylko, że robię w biurze, nie wymyślę sobie więcej roboty niż mam ustalone, to nie fabryka, że zrobię więcej kubków ¯\_(ツ)_/¯ i tak jestem wydajna, jak koledzy robią cały dzień to samo to mi zajmuje pół dnia
@Marek1991: no nie mamy premii motywacyjnej, a z mojej roboty są zadowoleni to po co to zmieniać?
  • Odpowiedz