Wpis z mikrobloga

@Mystoo: Nie mówię o pojedynczych osobach, Loxon kosztuje 35zł dawka bodaj na miesiąc (i nie działa oczywiście) ale to lokuje cenę, tyle za coś są w stanie płacić klienci, realnie działający środek mógłbyś pewnie sprzedawać w trochę wyższej cenie.
  • Odpowiedz
@Mystoo: Na początek: jeżeli w przyszłości będziesz potrzebował pomocy w kwestii #lysienie to daj ten tag lub #zakola bo inaczej będzie pełno raków tak jak tutaj teraz. Przeszukaj je a znajdziesz odpowiedzi bo ten temat się przewijał już setki razy tam.
  • Odpowiedz
@Mystoo:
1. Szampon z ketokonazolem 2-3x w tyg. Do wyboru nizax activ, zoxin med, nizoral, capitis duo.
2. Dzida do dermatologa, niech przepisze finasteryd. Jak chcesz wejść na niego to zacznij od niskich dawek. 0.25mg codziennie, albo 0.5mg co drugi dzień, żeby potem nie było, że organizm głupieje od mocnego spadku dht, kuśka nie stoi. Jak nie będzie uboków, możesz zwiększyć dawkę, bądź zostać na tej co teraz i obserwować.
  • Odpowiedz
@Mystoo: Współczuję Ci czytania tego steku bzdur wyżej.
Przeszczep jest słabym pomysłem bez hamowania łysienia.
Wszystkie wcierki, kozieradki, jantary, saw palmetto, dx2 itp nic nie daję.
Jeśli masz zakola albo leci ci czubek głowy to masz na 99,9% łysienie androgenowe czyli trzeba blokować dht.
Oficjalnym lekiem i jedynym skutecznym jest finasteryd, który blokuje w dużej części męski hormon odpowiedzialny za łysienie czy dihydrotestosteron.
Ten lek to podstawa. Ewentualne dodatki to szampon z ketokonazolem i minoxidil ale finasteryd
  • Odpowiedz
@kerri: na odrosty to nie licze, nadal niestety wlosy mi sie miniaturyzują (czyt. cofa sie linia) no i włosów tez wypada mi sporo, ale tak mam od zawsze? Mam geste wlosy, ale dziwie sie ze w ogole je mam. Dodawałem anonimowy post pod tym tagiem ostatnio, to mozesz zobaczyc. Moze to za krótko jeszcze, cos mi sie kojarzy, ze 3 miesiace trzeba czekac na efekty?
  • Odpowiedz
@maxpayne95: Jest możliwość, że fin nie jest w stanie niektórych włosów uratować przed wypadnięciem, choć dziwne jest to, że w ciągu 1,5 miesiąca widzisz regres bo to króciutki czas.
Ja na razie jestem 5 miesięcy na finie i ciężko ocenić efekty. Włosów jakoś dużo mi nigdy nie leciało więc nie widzę poprawy w tym aspekcie. Możliwe, że mam jakiś odrost ale cięzko jednoznacznie powiedzieć.
  • Odpowiedz
@kerri: moze to jednak nie kwestia dht, a czegos innego, mam na przyklad lekki niedobor witaminy d (robilem badania latem czyli teraz pewnie wiekszy), ale slyszalem ze to ma kazdy i watpie, zeby to akurat bylo przyczyna powstawania zakola. W ogole u mnie to jest dziwna sprawa, bo po prawej stronie zakole mam od dawna, czyli pewnie kolo 19 zaczelo sie robic (u mnie to trwa pare lat, bo lewej
  • Odpowiedz