Wpis z mikrobloga

Shiqi to miejsce ktorego szczerze nienawidze a interesy sprowadzaja mnie tu czesto. To wies ktora rozrosla sie poza kontrola. Bez planu zagospodarowania przestrzennego zaczely powstawac fabryki, zaklady itd. Ogolnie mieszkancy sa bardzo przedsiebiorczy. Przykladowo jest tu dzielnica gdzie prawie w kazdym domu jest maszyna cnc. Zanim wladze sie zorientowaly powstalo tu miasto. Do niektorych fabryk nie prowadzi nawet droga asfaltowa przez co wszedzie pelno kurzu i blota roznoszonego na kolach ciezarowek.Wiekszosc fabryk ma od jednego do kilku blokow mieszkalnych gdzie zyja pracujacy tu robotnicy sprowadzeni z biedniejszych prowincji Chin. Wokol tych blokow powstaja: sklepy, restauracje, punkty uslugowe. Oczywiscie wszystko samowolka. Siec energetyczna w niektorych miejscach wyglada jak na zdjeciu (szerszy kadr w komentarzu) Ogolnie gruby r--------l. Obecnie wladze staraja sie jakos to ogarnac wiec powstaja estakady, nowe drogi itd w zwiazku z tym wszystko jest rozkopane poglebiajac obecny r--------l. Wlasnie tutaj spedzam niedziele uzerajac sie z wiesniakami ktorzy dorobili sie milionow w ciagu ostatnich kilku lat i teraz wielkie Pany fabrykanty a buraczą tak ze glowa boli. Polscy Janusze byznesu to przy nich elita. Splodzilem ten wpis zeby nie bylo ze pokazuje Chiny tylko w dobrym swietle.
Jesli atencja bedzie sie zgadzac opublikuje w komentarzach wiecej zdjec z tego uroczego zakatka Chin.
Prawilnie przypominam o subskrybowaniu na YouTube kanalu: To są Chiny. Zalegle filmy ukaza sie juz wkrotce.
#tosachiny #piekloperfekcjonistow #urbanistyka
LuckyStrike - Shiqi to miejsce ktorego szczerze nienawidze a interesy sprowadzaja mni...

źródło: comment_1610871778zYK9CPiS3U25mHSTFW2J4g.jpg

Pobierz
  • 162
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@secret_passenger: Widze ze nie zdajesz sobie sprawy ze pomiedzy Chinami a wasza ostoja wolnosci, praworzadnosci i dobrobytu jest 7 godzin roznicy ze wzgledu na strefy czasowe. Rowniez informuje ze zazwyczaj w nocy spie.
A na te wasze pytania to wy juz macie swoje odpowiedzi wiec szkoda strzepic ryja.
Przykladem niech bedzie moja dyskusja kilka dni temu z wykopowym ekspertem ds Chin ktory twierdzil ze Wuhan lezy nad oceanem, przy okazji
LuckyStrike - @secret_passenger: Widze ze nie zdajesz sobie sprawy ze pomiedzy Chinam...

źródło: comment_1610935403l9UACeYHFUVbkpGn6vrpLO.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@jacek007g: Ponad 46 tys subow jak na polski kanal o niszowej tematyce to wedlug Ciebie malo? Zauwaz ze opublikowalem tylko kilka filmow od lutego do wrzesnia. Jak na kilkamiesiecy nieregularnej dzialanosci towedlugmniecalkiemsexywynik. Jesli chodzi o polskich youtuberow mieszkajacych w Chinach to tylko Weronika dzialajaca chyba ponad 6 lat ma wiecej subskrybentow. Prawda jest taka ze kanal Weroniki nie jest o Chinach tylko o Weronice. Jej glownymi odbiorcami sa mlode dziewczyny zafascynowane jej osoba wiec gdyby Weronika nagrywala filmy w Argentynie to pewno mialaby to samo grono odbiorcow. Nie zebym hejtowal Weronike bo wedlug mnie dzieki youtube osiagnela sukces a ja to szanuje. Osobiscie jej kontentu na Youtube nie postrzegam jako zrodla informacji o Chinach. Przeciez na jej filmach 95℅ ujec to jej twarz. Nawet jak robila materialy np. na temat chinskiego osiedla lub ciekawego budynku to nonstop pokazywala swoja twarz zamiast rzeczy o ktorych opowiadala. Porownaj to sobie do moich filmow i popatrz jak czesto ja sie tam pokazuje, na niektorych filmach nie ma mnie nawet przez sekunde.
Jeszcze raz powtarzam ze nie chcialbym cos wytykac w realizacji jej filmow Weroniki bo wyswietlenia i hajs sie jej zgadza a youtube to jej praca wiec robi dobra robote. Respektirung.
Wracajac do mnie to przynajmniej kilka razy w miesiacu udzielam wywiadow do polskich telewizji informacyjnych, mialem kilkadziesiat wywiadow w prasie i radio.
Wedlug waszych wyobrazen to juz dawno powinienem byc przynajmniej deportowany tymczasem tak nie jest. Mialem propzycje wystapienia w chinskiej tv ale odmowilem zeby potem nie wysluchiwac oskarzen o kolaboracje.
Juz niedlugo wracam na youtube z zaleglymi materialami. Kilka naprawde dobrych tematow. Np. Reportaz z trudno dostepnej góry gdzie mieszka plemie ktore posiada wlasny jezyk, nigdy nie opuscilo tej góry a wiekszosc tubylcow spedzila tam cale zycie. Bedzie wideo z fabryki latajacych taksowek. I wiele innych. W 2021 roku kanal eksploduje.
LuckyStrike - @jacek007g: Ponad 46 tys subow jak na polski kanal o niszowej tematyce ...

źródło: comment_1610944184ZOZAwZB1b8NWCsPnEg7Rpk.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@g683933: poczatkujacy glownie z alibaby ale tam wiekszosc ogloszen to posrednicy, Ja ich weryfikuje i dla polskich klientow zalatwiam kontakt bezposrednio do producenta omijajac w ten sposob posrednika i jego marze.
  • Odpowiedz
@sebask: Nie dosc ze jestem w fabryce do zaplombowania kontenera to jeszcze czekam az ten kontener wyjedzie z fabryki do portu. To jedno z moich podstawowych i najwazniejszych zadan. Zawsze korzystamy z wlasnej logistyki wiec nie ma opcji zeby fabryka probowala odwalic jakis numer np. dogadujac sie z kierowca.
  • Odpowiedz
@Treskil: To ze czarnych traktuje sie w Chinach gorzej niz bialych i ze murzyni maja problemy ze znalezieniem pracy (w zawodach innych niz sportowiec lub muzyk) czy wynajeciem mieszkania to prawda.
  • Odpowiedz