Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Drodzy, rozsiądźcie się wygodnie, opowiem wam historię mojego #!$%@?. Rodzina nakłaniała mnie, abym ukończył liceum ogólnokształcące, a następnie poszedł na #studia. Rodzice nie ukończyli studiów i nie zarabiali za dużo. Uznali, że przynajmniej mi może się powiedzie. Bez głębszego namysłu tak też zrobiłem. I był to mój pierwszy błąd. Drugim błędem był wybór studiów. Jako że średni byłem z przedmiotów ścisłych udałem się na #prawo i studia z zakresu finansów. Tak, rzekomo elitarne studia prawnicze w #krakow. Hajs, piłki z podpisami Lewego i Messiego, kancelaria w centrum Warszawy i 40k miesięcznie. Jestem aktualnie na drugim roku studiów zaocznych. Płakać mi się chce bo mam wrażenie, że zawodzę moich rodziców. Że oni są dumni, bo mają nadzieję, że będę godnie żyć, a tymczasem przeglądam różnorakie artykuły z których wynika, że taki hydraulik lajtowo zarobi +10k (w Polsce). Mam ochotę #!$%@?ąć tym wszystkim i iść na jakiś kurs, może nie jest za późno. Mój #rozowypasek też lekko oczarowany rzekomym prestiżem zawodów prawniczych. Może najlepszym wyjściem będzie jakiś kurs podczas wakacji, nie wiem. Mireczki, co mi poradzicie? Czy warto rzucić te #gownostudia? Czuję się jak ostatni #przegryw i jestem wściekły na samego siebie. Przestaję mieć ochotę na cokolwiek i z każdym dniem jest mi coraz smutniej i mam ochotę przeprosić rodziców za to wszystko. ( ͡° ʖ̯ ͡°) #depresja #gownokierunek

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6002d46c535d82000a0d1831
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 23
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:

Mam ochotę #!$%@?ąć tym wszystkim i iść na jakiś kurs, może nie jest za późno


Jak masz 20 czy 21 lat to jest jakieś 2x za mało, żeby na jakiś kierunek życiowy było za późno. Jak te studia gówno Cię obchodzą i masz być w tym zawodzie nieszczęśliwy to raczej lepiej #!$%@?ąć. Z tym, że dobrze żebyś miał jakiś inny pomysł. Co do starych, to nie jesteś im nic winien
  • Odpowiedz
taki hydraulik lajtowo zarobi +10k (w Polsce). Mam ochotę #!$%@?ąć tym wszystkim i iść na jakiś kurs, może nie jest za późno.


@AnonimoweMirkoWyznania: Zaraz obok mitycznych operatorów koparek za +10k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na jednego budowlańca który zarabia 10k, przypada 50 którzy cisną po 60 godzin tygodniowo i zarabiają 3k.
Prawo i studia z zakresu finansów to nie są gównostudia. Jak tylko to ogarniasz i stosunkowo
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: W liceum mialem w planach studiowanie prawa, przed maturą zmienilem zdanie i poszedlem na studia ekonomiczne i, odpukać, radzę sobie.
Może ciągnij tylko kierunek ekonomiczny, po nim jest wiele mozliwosci, nawet skręt w kier. technologii IT/biznesu. Poczytaj, polukaj, rób praktyki, kola naukowe, poznawaj ludzi, nie przynoś smutku rodzicom []
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Beka z takich wpisów. Na kancę w centrum miasta i te 40k to trzeba sobie najpierw zapracować, a nie myśleć, że się skończy studia i samo z nieba spadnie. Prawo, tak jak i medycyna, ma rozciągniętą ścieżkę kariery i pieniądze przychodzą w okolicach 30.

Też patrzyłem kiedyś na znajomych, którzy po zawodówce dobrze zarabiali i kupili fury, a ja jeździłem autobusem na jakieś tam studia. Jeden budowlanka, śniegu pełno, a
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania:

Jesli nie podobaja Ci sie studia i tego nie czujesz to je rzuc/zmien i tyle, po co masz sie meczyc w czyms co nie jest dopasowane dla Ciebie.

Zanim jednak to zrobisz przeczytaj uwaznie komentarz @wutermelon: i sie nad nim zastanow bo ma racje. Niemal w kazdym zawodzie tego rodzaju kupony zaczynasz odcinac w okolicy trzydziestki. Co z tego, ze jakis kolega operator wozka w wieku 20 lat dostaje
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Powiedz mi jeszcze, że rodzice dają Ci na te studia, mieszkanie, żarcie i rozrywki. Bo to brzmi jak ból dupy oskarka który ma za łatwo w życiu.

Naucz się jakiegoś języka dobrze, ale nie angielskiego bo to standard tylko jakikolwiek który Ci się podoba. Skończ te studia, zrób aplikacje, staż w jakimś korpo. I rozwijaj się w obszarach które Cię interesują, biorąc aktualny/przyszły rynek pracy pod uwagę.

A hydraulikiem możesz
  • Odpowiedz
Tak dla sprostowania, nie mam nic do zawodu hydraulika. Fachowcy zarabiają swoje, ale to nie jest przyjemna robota. Tak samo jak w budowlance, wykończeniach itp. Pytanie, czy chcesz tak #!$%@?ć? Czy chcesz być przedsiębiorcą? Bo raczej robiąc pod kimś kokosów nie będzie - nigdy nie było.
  • Odpowiedz
OP: Tak, na UJ przepisałem się po pierwszym roku prawa. Same studia mi się podobają. Bardziej boli mnie jednak fakt, że dużo osób śmieszkuje sobie z #studentprawa. Uderza mnie również sama kwestia zarobków. Właściwie to, że jak już wspominałem, dobrzy fachowcy typu dekarz czy hydraulik mogą liczyć na te mityczne +10k. A przynajmniej niekiedy zdarzało mi się na takie oferty trafiać w Polsce. Co do zarobków prawników to myślę, że
  • Odpowiedz
OP: Dzięki za pomoc wszystkim, może faktycznie macie rację i to długa droga do dobrych zarobków. Zauważyłem tendencję, że najczęściej ze studentów prawa śmieszkują sobie studenci kierunków takich jak kulturoznawstwo czy inna politologia. Martwię się co prawda o przyszłość, rynek przepełniony, ale może jakoś to będzie. Co do ofert - niekiedy natrafiałem na takie w stylu dekarz czy hydraulik za 10k. Nie wiem jak sprawa się ima w tej kwestii i
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: co ty, UJ dobra uczelnia. Cisnij sie do cywila/karnego lepiej, bo trudne sa, zamiast takie rozterki tutaj wrzucac ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Zakrec sie do kola, ktore cie interesuje. Od trzeciego roku startuj na staze i jakos to bedzie :)

Co do zarobkow po kilku-kilkunastu latach - sky is the limit ;). Najlepsza smietanka wyciaga i 100k miesiecznie, ale to promil.

Z glodu umrzec nie powinienes
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: A ile chciałbyś zarabiać jako pracownik? Przecież jak chcesz dostać na północ od 10k netto, to nie ma takiej opcji na etacie w większości wypadków, bo to są pieniądze dla managerów i szefów działów, a nie zwykłych etatowców. Mam dla Ciebie świetną radę. Pojedź sobie w wakacje do fizycznej roboty za granicę i zobaczysz jak łatwo i przyjemnie zarabia się to Twoje mityczne 10k pracą własnych rąk.
  • Odpowiedz